Seo Danışmanlığı Hizmeti

Bir işletme veya web sitesi açısından ticari başarıların yolu görünür olamaktan geçmekte. Arama motorlarında  kalıcı bir şekilde görünür olmak için temiz bir web tasarımın yanı sıra SEO hizmeti almalısınız. Bu sayede rakiplerinize göre daha hızlı dönüşler alırısınız. Ayrıca reklam bütçenizden ciddi tasarruflar sağlarsınız.”

Seo Hizmeti Nedir?

Seo kısaltmasının açılımı “Search Engine Optimization” dur. Türkçe karşılığı ise “Arama Motoru Optimizasyonu” dur. Aslında öbek kendini yeterinde izah ediyor. Web sitelerinizin arama motorları gözünde beğenilen ve öncelenen bir web site haline dönüştürülmesi için yapılan çalışmalarının tamamı olarak özetlemek mümkün.

SEO Çalışmalarının Faydaları?

Seo çalışmalarının en değerli sonucu arama motorlarında ön sıralarda yer tutmaktır. Bunun faydası ise doğrudan Google referanslı bir web sitene sahip olmaktır. Google referanslı diyoruz çünkü;

  • Sitenizde kullanıcı deneyinizi önemsediğinizi
  • Ziyaretçiler için ilgili ve zengin içeriği bulundurduğunuzu

Kısaca ilgili aramayı yapan kişiye fayda sağladığınızı belirtmiş oluyor. Bu bağlamda Google size kefil ve referans oluyor. Bu durumda sizlere mali kazanç olarak geri dönüyor.

Seo çalışmalarının sonuçlarını sayfa ziyaretçi sayılarından, gelen mail, yorum vb bildirimlerden, aylık cirolarınızdan gözlemleyebilirsiniz. Bu bağlamda Seo çalışması ölçülebilir bir çalışma türüdür, somuttur.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Seo çalışmalarının bir özetinden bahsetmek pekte mümkün değildir. Çünkü bu özet internette arama yapan kitlelerin beklentilerine göre sürekli değişiklik gösterir. Başta bahsettiğimiz “arama motorları gözünde beğenilen ve öncelenen bir web site” olma durumunu esas olarak internette arama yapan kitleler belirlemektedir. Arama motorlarının temel amacı; içerisinde arama yapan insanlara doğru içeriği en hızlı şekilde sunmaktır.

Yani arama motorlarının beklentileri müşterilerinin beklentileridir. Bu nedenle sürekli değişen insan davranışlarına uyum sağlamak SEO kavramının özüdür. Bu nedenle aynı zamanda sosyolojik bir yönüde vardır.

Örneğin insanlar arama motorlarını daha sık kullanamaya başladıkça arama kriterleride değişmektedir. Bir örnek verirsek eskiden bir çok insan “ayakkabı” satın  almak için kısaca “ayakkabı” yazarak arama yaparken artık “siyah renkli ince burunlu 43 numara ayakkabı” şeklinde daha spesifik aramalar yapmaya başlıyor. Elbette bunun nedenide artık seçeneklerin çok olması. Web sitelerinin ve ayakkabı modellerinin sayısı arttıkça insanlar kendilerine uygun ayakkabı modelini bulmak için daha spesifik arama kelimelerine ihtiyaç duyacaktır.

SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı Süreçleri

SEO Çalışması Aşamaları

  • Müşteri kitlesini tanımak ve beklentilerini anlamak
  • Bununla parelel hangi arama öbeklerinin kullanıldığını tespit etmek
  • Web sitemizin ve rakiplerimizin pozisyonlarını tespit etmek
  • Bu sonuçlar çerçevesinde sitemizin içinde ve dışında gerekli çalışmalara başlamak
  • Düzenli takipler ile gelişmeleri incelemek ve yeni planlanlar oluşturmak.

şeklinde adımlandırabiliriz. Elbete yukarıda belirttiğimiz gibi; bu süreçler dinamik süreçlerdir. İlk iki aşamayı düzenli olarak takip edip son iki aşamayı bu çerçevede sürekli güncellemeniz gerekmektedir.

 

Seo Çalışmasında Kullanılan Web Araçları

Seo süreçlerinde birçok ajansın ve kişinin kullandığı belli araçlar vardır. Seo çalışmasından beklentinize ve uzmanlığınıza göre ücretli ve ücretsiz birçok araç kullanabilirsiniz;

Bunlarda başlıcaları;

Sektörel Kelime Analizi İçin

Site İçi Kelime Analizi İçin

Genel Seo Durumunuz İçin

Sitenizin Hız Optimizasyonu Açısından Durumunu İncelemek İçin;

Daha Bütünlüklü Seo Çözümleri İçin;

Bu araçlar temel veya ileri düzeyde sitenizin durum analizi için size yardımcı olacaktır. Elbette bu araçlar dışında kullanabileceğiniz birçok web servisi mevcut.

SEO konusunda profesyonel destek ihtiyacı duyduğunuzda bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Seo alanında hedefleriniz doğrultusunda uzun yıllar birlikte yürümeyi umarız..

SEO Danışmanlığı Firması LongWay Media

Osmanağa Mh. Serasker Cd. No:88/4 İstanbul, Kadıköy 34714
02166061131

Bizimle İletişime Geçin

Bizden Bilgi Alın!

Blog PaylaşımlarıSeo Hizmetleri

arama motoru optimizasyonuseoseo danışmanlığı

Burak KayaYazarın Paylaşımları

Web tasarım, grafik tasarım ve dijital pazarlama alanında hizmet veren Longway Media şirketinin ekip üyesiyim. Dijital ajans çalışmaları kapsamında yaptığımız çalışmalardan elde ettiğim tecrübeleri blog sayfamızdan paylaşıyorum. Linkedin Profil Sayfam: www.linkedin.com/in/burak-kaya-longway

Yorumlara Kapalı.