Skip to content

SEO Danışmanlığı

Bir işletme veya web sitesi açısından ticari başarıların yolu görünür ve bilinir olmaktan geçiyor. Arama motorlarında kalıcı bir şekilde pozisyon kazanmak için başarılı bir web tasarım hizmetinin yanı sıra SEO hizmeti almalısınız. Bu sayede rakiplerinize göre daha hızlı geri dönüşler alırısınız. Ayrıca reklam bütçenizden ciddi tasarruflar sağlarsınız.

Seo Danışmanlığı Nedir?

SEO danışmanlığı, yürütülmesi planlanan SEO çalışmasında kişi veya firmalara yol gösterme ve ihtiyaç durumunda çalışmayı doğrudan yürütme olarak özetlenebilir.

Seo Danışmanlığı Hizmeti Nedir

Bu çalışma biçiminde SEO uzmanlarından alacağınız bilgiler, yıllara dayanan deneme, yanılma ve araştırma süreçlerinin ardından kristalize olmuş net bilgilerdir. Yani SEO danışmanından satın aldığınız şey, zaman ve tecrübedir.

Neden SEO Danışmanlığı Hizmeti Almalısınız?

Seo çalışmalarının en değerli sonucu arama motorlarında ön sıralarda yer tutmaktır. Bunun faydası ise doğrudan Google referanslı bir web sitesine sahip olmaktır. Google referanslı diyoruz çünkü:

  • Sitenizde başarılı bir kullanıcı deneyimi sunduğunuzu
  • Ziyaretçiler için ilgili ve zengin içerikler bulundurduğunuzu
  • Bu alanda diğer web sitelerine göre otoritenizin daha yüksek olduğunu

Google arama yapan kişilere sitenizi sunarak tasdik etmiş olur.

Kısaca Google, ilgili aramayı yapan kişiye faydalı içerikler sunduğunuzu teyit etmiş olur. Bu bağlamda Google size kefil ve referans olur. Bunun doğal sonucu, işletmeniz için daha fazla bilinirlik ve ciro artışı olur.

SEO çalışmalarının sonuçlarını sayfa ziyaretçi sayılarınızdaki artıştan, gelen mail, yorum vb bildirimlerden, aylık cirolarınızdan gözlemleyebilirsiniz. Bu bağlamda SEO çalışması ölçülebilir bir çalışma türüdür, sonuçları somuttur.

Longway Media’dan SEO danışmanlığı hizmeti alamk için paket formatında olan SEO hizmetlerimizi inceleyin. Aşağıda, işletmenizin büyüklüğüne ve hedeflerine uygun olarak tasarlanmış çeşitli SEO paketlerimizi bulabilirsiniz.

BAŞLANGIÇ

TEMEL PAKET

7.500 TL/aylık

SEO Ajansı Ücreti

1 Topic (Konu) Hedefleme
Orta Düzey Rekabet
1 Şehir Hedefleme
1 Dil Hedefleme
2 Adet İçerik Danışmanlığı
Temel Düzey Pagespeed Optimizyonu
Günlük Sıralama Takibi
Minimum 6 Aylık Çalışma
Aylık Rakip Analizi
Aylık raporlama

STANDART

İŞLETME PAKETİ

12.500 TL/aylık

SEO Ajansı Ücreti

1 Topic (Konu) Hedefleme
Orta Düzey Rekabet
Ülke Hedefleme
1 Dil Hedefleme
4 Adet İçerik Danışmanlığı
İleri Düzey Pagespeed Optimizyonu
Günlük Sıralama Takibi
Minimum 6 Aylık Çalışma
Aylık Rakip Analizi
Aylık raporlama

PROFESYONEL

KURUMSAL PAKET

25.000 TL/aylık

SEO Ajansı Ücreti

2 Topic (Konu) Hedefleme
Yüksek Düzey Rekabet
Ülke Hedefleme
1 Dil Hedefleme
6 Adet İçerik Danışmanlığı
Profesyonel Düzey Pagespeed Optimizyonu
Günlük Sıralama Takibi
Minimum 6 Aylık Çalışma
15 Günlük Rakip Analizi
Aylık raporlama

SEO Hizmeti Nedir?

SEO kısaltmasının açık yazımı “Search Engine Optimization” şeklindedir. “Arama Motoru Optimizasyonu” Türkçe karşılığıdır. Aslında Türkçe karşılığı kendini yeterince izah ediyor. SEO hizmetini, “web sitesini arama motoru gözünde beğenilen ve öncelenen bir site haline dönüştürmek için yapılan çalışmaların tamamı” olarak özetlemek mümkündür.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışmalarının bir özetinden bahsetmek pek mümkün değildir. Çünkü bu özet internette arama yapan kitlelerin beklentilerine göre sürekli değişiklik gösterir. Başta bahsettiğimiz “arama motorları gözünde beğenilen ve öncelenen bir web site” olma durumunu esas olarak internette arama yapan kitleler belirlemektedir. Arama motorlarının temel amacı, içerisinde arama yapan insanlara doğru içeriği en hızlı şekilde sunmaktır.

Yani arama motorlarının beklentileri, yüksek oranda müşterilerinin beklentileridir. Bu nedenle sürekli değişen arama davranışlarını anlamak ve bunlara uyum sağlamak SEO kavramının özüdür. Bu nedenle SEO çalışması istatistik bilgisi kadar, sosyoloji ve psikoloji bilgisi de gerektirir.

Örneğin insanlar arama motorlarında sesli aramayı daha sık kullanmaya başladıkça arama öbeklerinin yapısı değişmektedir. Bir örnek verirsek, eskiden bir çok insan “ayakkabı” satın almak için kısaca “ayakkabı” yazarak arama yaparken artık “siyah renkli ince burunlu 43 numara ayakkabı” şeklinde daha spesifik aramalar yapmaya başlıyor. Elbette bunun nedeni seçeneklerin çok olması. Web sitelerinin ve ayakkabı modellerinin sayısı arttıkça insanlar kendilerine uygun ayakkabı modelini bulmak için daha spesifik arama kelimelerine ihtiyaç duyacaktır. Bu kelime öbeğinde iyi bir sıralama yakalamak ve tıklanma ihtimali yüksek olan bir meta açıklaması belirlemek kritik olacaktır.

Seo Çalışması Bileşenleri
Seo Çalışması Nasıl Yapılır Hangi Aşamalardan Oluşur?

SEO Çalışması Aşamaları

SEO çalışması adımları şu şekildedir:

  • Müşteri kitlesini tanımak ve beklentilerini anlamak
  • Buna paralel hangi arama öbeklerinin kullanıldığını tespit etmek
  • Web sitenizin ve rakiplerinizin mevcut durumlarını tespit etmek
  • Bu sonuçlar çerçevesinde sitenizin içinde ve dışında gerekli çalışmalara başlamak
  • Düzenli takipler ile gelişmeleri takip etmek ve yeni planlar oluşturmak

olarak sıralanır. Elbette yukarıda belirttiğimiz gibi, bu süreçler dinamik süreçlerdir. İlk iki aşamayı düzenli olarak takip edip, son iki aşamayı bu çerçevede sürekli güncellemeniz gerekmektedir.

SEO Çalışmasında Kullanılan Araçlar

SEO süreçlerinde birçok ajansın ve kişinin kullandığı belli araçlar vardır. SEO çalışmasından beklentinize ve uzmanlık seviyenize göre ücretli ve ücretsiz birçok araç kullanabilirsiniz. Farklı ihtaçlarınıza göre en popüler ücretli ve ücretisiz araçlar:

Sektörel Kelime Analizi İçin:

Google Ads Kelime Aracı

Keyword IO

Site İçi Kelime Analizi İçin

R10 Kelime Aracı

Genel SEO Durumunuz İçin

Seositecheckup

Sitenizin Hız Optimizasyonu Açısından Durumunu İncelemek İçin

Gtmetrix

Pingdom

Webpagetest

Daha Bütünlüklü Seo Çözümleri İçin:

Semrush

Ahrefs

Screaming Frog

Bu araçlar temel veya ileri düzeyde sitenizin durum analizi için size yardımcı olacaktır. Elbette bu araçlar dışında kullanabileceğiniz birçok SEO aracı mevcut.

SEO çalışmalarınızda ihtiyaç duyduğunuz entegrasyon ve kurulum hizmetlerini Dijital Ajans Longway Media’dan alabilirsiniz. Profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen entegrasyonlar ve kurulumlar, SEO çalışmalarınızın başarısında kritik bir rol oynar.

SEO konusunda profesyonel destek ihtiyacı duyduğunuzda bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. SEO hedefleriniz doğrultusunda uzun yıllar birlikte yürümeyi amaçlarız.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu fiyatları konusunda merak ettiğiniz sorulara cevap bulmak için SEO FİYATLARI yazımızı okuyabilir veya İletişim Sayfamızdan doğrudan bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konu İle İlgili Diğer Yazılar...
Son Yayınlanan Yazılar...

Sağlık sektöründe reklam yasakları 2024

Sağlık sektöründe tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri nedir? Sağlıkta reklam yönetmeliği Mahremiyete saygı ve bilgilerin gizli tutulması Tanıtım ve
Yazıyı Oku
Yapay Zeka ve Dijital Pazarlama

Yapay Zeka’nın Dijital Pazarlama Üzerindeki Etkileri ve Uygulamaları

Yapay zeka, dijital pazarlama stratejilerini kökten değiştiriyor. Bu kapsamlı yazıda, yapay zekanın dijital pazarlama dünyasını nasıl dönüştürdüğüne, hangi
Yazıyı Oku
Wordpress Rehberi

WordPress Nedir? Başlangıç Rehberi

Bu yazı, WordPress hakkında geniş bir bilgi edinmek isteyen herkes için bir başlangıç rehberi niteliğinde. WordPress'in ne olduğunu,
Yazıyı Oku

Alışveriş sepeti