Twitter Reklam Yönetimi

NİTELİKLİ HEDEF KİTLEYE ULAŞIN!

Twitter, en basit bilgileri büyük kitlelerle paylaşmanıza olanak sağlayan yollardan biri haline geldi. İşletmeniz popüler sosyal medya ağlarında dijital varlık elde etmediyse hedeflediğiniz müşteri portföyü için güçlü bir kaynak eksikliği yaşıyorsunuz demektir.

Twitter Reklamları Markanızın Değerini Artırır!

  • Pazarlama stratejinize uygun olarak takip edilecek doğru markaları ve ilgi çekici mesajları seçerek size uzun vadeli organik büyümenin kapısını açıyoruz. Organik ve sistemli büyüme, işletmeniz için gerçek ve sizin hizmetinizle ilgili kitleye sahip olmanın en uygun maliyetli yoludur.
  • Sosyal medya pazarlama alanında uzman ekibimiz, sizin için sıradan görünen iletilerinizi ve pazarlama odaklı içeriklerinizi dikkat çekici kontaklara dönüştürmek için sizi doğru biçimde yönlendirir.
Twitter Reklam YÖNetimi
TWITTER REKLAM YÖNETİMİ
Kurumsal Web Tasarim Firmasi Longway Media Logo

Twitter Reklam Yönetimi ile Markalaşma Hızınızı ve Satışlarınızı Artırıyoruz!

Twitter reklam yönetimi ile ilgili kilit nokta, markanızla etkileşime girebilecekler üzerinde, sınırlı sayıda karakterle doğru izlenimi bırakmaktır. Güçlü imgelem ve düşünceli kelime seçiminin bir araya gelmesiyle, deneyimli ekibimiz kampanyanız için güçlü içerikler oluşturur ve daha fazla etkileşim sağlar. Twitter’ın sırrı, ürettiğiniz içerik türlerinin, mesajların doğru hedef kitleye hitap ettiğinden emin olunmasıdır.

Profil optimizasyonu

Twitter’daki varlığınızı büyütme hedefiyle, uzun vadede ilgi çekecek özel bir kampanya için optimize ediyoruz.

İçerik stratejisi

Potansiyel müşteri kitlesiyle etkileşime girebilmesi ve daha hızlı bir satış teması kurmanız için trend, sektörünüze uygun içerik planlaması yapıyoruz.

Organik takipçi artışı planlaması

Piyasaya vermek istediğiniz mesajı daha hızlı şekilde ulaştırmanın ve işletme hesabınızın büyümesi, potansiyel satış imkanları için doğru kitleleri hedeflemenin bir yolu olarak Twitter kullanıcıları için etkileşim planlaması yaparız.

Twitter Reklam Yonetim Ajansı

Twitter reklamları ile sektörde yer tutma

Markanızla ilgilenecek kullanıcıların en muhtemel sosyal medya kanallarını belirleriz ve onların karşısına çıkacak ilgi çekici reklam kampanyaları oluştururuz.

Verilerin analiz edilmesi

Twitter reklamlarınız güncel olarak takip edilir ve ihtiyaç dahilinde gerekli optimizasyonlar hızlıca yapılır.

Reklam kampanyasının raporlanması

Size sunacağımız raporda, işletmenizin hedefleriyle ilgili değişimleri ve hedeflediğiniz yere ulaşmanız için yaptığımız çalışmaları sunarız.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi – Cuma: 9.00 – 18.00
Haftasonu: Kapalı

ADRESİMİZ

Osmanağa Mah. Serasker Cd. No: 88/4 Kadıköy/İSTANBUL

TELEFON - MAIL

+90 216 606 11 31
bilgi@longwaymedia.com

Twitter Reklamlarına Hemen Başla!

Profesyonel Twitter reklam çalışmasıyla markanızı büyütmeye hazır mısınız?

Twitter Reklamları Hakkında

Sık Sorulan Sorular
Twitter reklamı vermek isteyenler, içeriklerini Twitter Reklamları kullanarak tanıtmayı tercih ederse hesapları ve içerikleri Twitter tarafından onay sürecine tabi olur. Onay süreci, Twitter Reklamları platformunun kalitesini ve güvenliğini güçlendirmek için tasarlanmıştır.
Twitter’da Sponsorlu Tweetler, Sponsorlu Hesaplar ve Sponsorlu Gündemler gibi farklı türlerde reklamlar verebilirsiniz. Tanıtımı yapılan içerik de dahil olmak üzere Twitter’da içerik izler, beğenir veya retweet yapabilirsiniz.
Twitter Reklam ücretleri, reklamverenlerin, reklamlarını hedefledikleri kitleye göstermek için birbirlerine karşı teklif verdikleri bir açık artırma ile belirlenir. Geleneksel bir açık artırmanın aksine, Twitter’ın reklam açık artırması yalnızca reklamverenin ödemek istediği fiyatı değil, aynı zamanda reklamın kalitesini de dikkate alınarak yapılır.
Reklam kampanyanız yayınlandığında reklamlarınız otomatik olarak açık artırmaya girer ve reklamlarınızın girdiği açık artırmalar kampanyanızın hedefleme ölçütlerine göre belirlenir. Örneğin reklamınızın açık artırmada ikinci sıradaki reklamı geçmesi için gereğinden fazla artımlı ödeme yapmanıza olanak vardır. 1,40 TL teklif verdiniz ve 1,00 TL’lik teklifle aynı bir reklam teklifini geçerseniz kampanyanız 1,01 TL olarak ücretlendirilir.
Twitter reklam kampanyalarınızı ücretlendirirken yalnızda verdiğiniz tekliflere bakmaz. Fiyat teklifi kadar Twitter reklam puanı da önemlidir. Oluşturduğunuz her reklam, açık artırmalarda rekabet etmek için teklifinizle birlikte kullanılan bir ‘kalite puanı’ ile değerlendirilir. Kalite puanı birkaç faktör dikkate alınarak belirlenir.
Rezonans: İnsanlar reklamınızla alakalı mı? Sık sık tıklıyorlar, seviyorlar ve / veya Retweetliyorlar mı? Alaka Düzeyi: Tweet’in içeriği, hedef kitlenizin ilgi alanlarına uygun mu? Yenilik: Tweetleriniz yeni ve güncel mi?
Otomatik Teklif: Otomatik teklif türü ile en düşük fiyatla (bütçeniz dahilinde) sonuçları en üst düzeye çıkarmak için teklifinizi otomatik olarak optimize etmek üzere tasarlanır. Bu teklif türü yeni reklamverenler için önerilir. Çünkü teklifinizi kendiniz belirlemek yerine açık artırmada daha sağlıklı hizmet sağlamak için teklifiniz sizin adınıza seçilir. Otomatik teklif, kampanyalarınızı hızla yayına almanın ve görüntülemeye sunmanın en kolay yoludur. Maksimum Teklif: Maksimum teklif türü ile faturalandırılabilir işlem başına ne kadar ödeme yapacağınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olursunuz. Bu teklif türünde, faturalandırılabilir bir işlem için ne kadar ödeme yapmak istediğinizi (maksimum teklifiniz) seçebilirsiniz ve sonuçlarınız bu fiyat üzerinden ücretlendirilmez. Bu teklif türü, faturalandırılabilir katılım başına tam olarak ne kadar ödeme yapmak istediklerini bilen deneyimli reklamverenler için önerilir. Hedef Teklif: Hedef Teklif türü ile faturalandırılabilir işlem başına ödemek istediğiniz teklifi adlandırabileceğiniz İzleyici ve Web Sitesi tıklamalarımızda ve dönüşüm kampanyası hedeflerimizde kullanabileceğiniz bir seçenektir. Kampanyanız daha sonra, hedefinizi karşılayan veya günlük harcanan ortalama bir maliyet elde etmek için tekliflerinizi otomatik olarak optimize edilir. Bir günde tüm bağlantı tıklamaları için gerçek ortalama ücreti ödersiniz.
Reklamverenler, Twitter Reklamları platformunun politikalarını ihlal edecek şekilde davranırsa Twitter tarafından reklamları kaldırılır. Twitter reklam kuralları için linke tıklayabilirsiniz.

Yetişkinlere Yönelik Cinsel İçerik: Twitter, yetişkinlere yönelik cinsel içeriklerin teşvik edilmesini yasaklar.

Telif Hakkı: Twitter, telif hakkı ihlalinde bulunan içerik reklamlarını yasaklar.

Sahte Mallar: Twitter, Twitter platformunda sahte malların satışını veya tanıtımını yasaklar.

Uyuşturucular ve Uyuşturucu Teçhizatları: Twitter, uyuşturucuların ve uyuşturucu teçhizatlarının teşvik edilmesini yasaklar.

Nesli Tükenmekte Olan Canlılar: Twitter, nesli tükenmekte olan canlılardan elde edilmiş ürünlerin satışını veya reklamlarını yasaklar.

Nefret İçeriği: Twitter, nefret içeriklerinin teşvik edilmesini yasaklar.

Yasa Dışı Ürün ve Hizmetler: Twitter, yargı kararıyla yasa dışı sayılan ürün, hizmet veya etkinliklerin reklamını veya tanıtımını yasaklar.

Uygunsuz İçerik: Twitter, uygunsuz içeriklerin teşvik edilmesini yasaklar.

Kötü Amaçlı ve Normal Yazılım İndirmeleri: Twitter, kötü amaçlı yazılım ürünlerinin reklamını yasaklar ve platform üzerinden yapılan yazılım indirmelerine kısıtlamalar uygular.

Reşit Olmayanlar İçin Yasaklanmış İçerik: Twitter belirli ürün ve hizmetlerin reşit olmayan kişilere bilerek pazarlanmasını ve reklamı yapılmasını yasaklar.

Kalite: Kullanıcılara Twitter’da olumlu bir kullanıcı deneyimi sunulması için reklamlar belirli editoryal yönergelere uymalıdır.

Tütün ve Tütün Aksesuarları: Twitter, tütün ürünleri, aksesuarları ve markaları tanıtımını yasaklar.

Ticari Marka: Twitter, ticari marka ihlalinde bulunan içerik reklamlarını yasaklar.

Uygunsuz Ticari Uygulamalar: Twitter, uygunsuz ticari uygulamaların tanıtılmasını yasaklar.

Silahlar ve Silah Aksesuarları: Twitter, silah ve silah aksesuarları tanıtımını yasaklar.

Alkol İçeriği: Twitter, çevrimiçi ve çevrimdışı alkol satışı tanıtımını ve alkol markalarının genel olarak fark edilmesine yönelik tanıtımı kısıtlar. Kısıtlamalar, tanıtılmakta olan belirli bir ürün veya hizmetin yanı sıra kampanyanın hedeflediği ülkeye de bağlıdır.

Finansal Ürün ve Hizmetler: Twitter, finansal hizmetlerin ve ilgili içeriğin tanıtımına kısıtlamalara tabi tutarak izin verir. Kısıtlamalar, tanıtılmakta olan belirli bir ürün veya hizmetin yanı sıra bir kampanyanın hedeflediği ülkeye de bağlıdır.

Kumarla İlgili İçerik: Twitter, kısıtlamalarla birlikte kumarla ilgili içeriğe izin verilen belirli ülkeleri hedefleyen kampanyalar haricinde kumarla ilgili içerik tanıtımını yasaklar.

Sağlıkla İlgili ve Farmakolojik Ürün ve Hizmetler: Twitter, sağlıkla ilgili ve farmakolojik ürün ve hizmetlerin tanıtımını kısıtlar. Kısıtlamalar, tanıtılmakta olan belirli bir ürün veya hizmetin yanı sıra kampanyanın hedeflediği ülkeye de bağlıdır.

Siyasi İçerik: Twitter siyasi kampanya ve konu reklamları içeren siyasi reklamlara izin verir, ancak ülke düzeyinde ek kısıtlamalar olabilir. Twitter Reklam politikalarına ek olarak, tüm siyasi içerik reklamverenleri, reklam yaptıkları ülkedeki beyan ve içerik gereklilikleri, uygunluk kısıtlamaları ve siyasi yasak tarihlerine ilişkin tüm geçerli yasalara uymak zorundadır.

Türkiye’de Twitter reklam ajansı faaliyeti yürüten profesyonel reklam ajanslarının sayısı azdır. Dar fakat prestijli ve kaliteli müşteri hedefleyen işletmeler için Twitter Reklamları vazgeçilmezdir. Twitter reklam ajansı LongWay Media ile Twitter’daki dijital varlığını katlayarak büyütün.
Twitter Reklam Yönetimi Hakkında

Twitter Reklam Yönetimi Hakkında Faydalı Linkler

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız