Sosyal Medya Yönetimi

ETKİLEYİN, ETKİLEŞİMDE KALIN!

Sosyal medya yönetimi, dijital platformlara (Facebook, Instagram ve Twitter vd) uygun içeriği oluşturarak, yayınlayarak ve analiz ederek çevrimiçi varlığınızı yönetme sürecidir. Sosyal medyayı yönetmek, sosyal medya kullanıcıları ile etkileşimi ve bu etkileşimi sürdürme hedefini de içerir. Sosyal medya hesaplarınızın profesyonel yönetilmesi için araçlar, ücretli-ücretsiz hizmetler kullanarak sosyal medya ajansından beklenilen performansı sağlarız.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

 • Dijital varlığınızın en geniş hedef kitle ile buluşacağı mecra, milyarlarca kullanıcıya sahip olan ve onların davranış alışkanlıklarını takip edebilen sosyal medya platformlarıdır. Dijital Ajans LongWay Media bünyesindeki profesyonel sosyal medya yöneticimiz, dijital pazarlama uzmanlarımız ile sosyal medya hesaplarınızı SEO uyumlu ve isteğe bağlı olarak sosyal medya reklam yönetimi ile entegre olarak yönetiriz.
 • Organik takipçilerinizi artırmak ve size olan kullanıcı bağlılığını güçlendirmek için yayına aldığımız her yazınsal ve görsel içeriği özenle hazırlarız.
Facebook Sosyal Medya YÖNetimi
PROFESYONEL SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal Medya Yönetimi Neden Gerekli?

Maliyet

Kurumsal bir iş yürütülürken parasal maliyetlerin yanında emek maliyeti de hesaplanması gerekir. Faaliyet yürütülen alana ayrılması gereken zamanda bir yandan da tanıtım ve reklam çalışmalarına da yetişmeye çalışmak hem gücünüzün bölünmesine neden olur hem de motivasyon dağınıklığına yol açar. Unutmayın ki rakipleriniz profesyonel olarak aldıkları hizmetlerle sizin önünüze geçebilir. Markanızın veya firmanızın pazarlama bütçesi ne olursa olsun, sosyal medya uygun maliyetli bir pazarlama alanıdır. Sosyal medya ağlarına katılmak, içerik hazırlamak, yayınlamak, kullanıcı yorumlarına yanıt vermek ve daha fazlası ile yaşayan bir sistem kurmak sizi takip edenler için önemlidir.

Facebook’tan LinkedIn’e kadar sosyal medya ağları sizi dünyanın her yerinden ilgili kullanıcılarla buluşturabilir. Niş kitlelere ulaşmak için Pinterest gibi sosyal medya platformları da tahmin bile edemeyeceğiniz genişlikte bir kitle ile buluşmanıza olanak tanıyabilir. Geleneksel pazarlama ve reklamcılık çalışmalarının sosyal medya kanallarının ulaşabildiği kitleye erişebilmesi imkansızdır. Bu nedenle sosyal medya yönetimi ister büyük isterse küçük olsun işletmeler için bir zorunluluktur.

Sosyal medya hesaplarınızı, pazarlama çalışmanıza dahil ederek kullanıcı davranışıyla uyumlu hale getirmeniz mümkündür. İnsanların %74’ü artık satın alma kararları verirken sosyal medyayı kullanıyor. Bununla birlikte sosyal medya kullanıcıları Influencer tarafından tanıtılan gizli ya da açık tanıtımlardansa organik tüketicilerin tavsiyelerini daha ciddiye alıyorlar. Sosyal medya hesaplarınızda özgün, yaratıcı ve samimi içerik üretilmesi ve yayınlanması tüketiciler açısından oldukça önemli.

Profesyonel Sosyal Medya YÖNetimi
Sosyal medya yönetimi hangi platformları kapsar?

Hedef kitlenizin en çok kullandığı sosyal medya platformlarını bilmek hem zaman hem de bütçe yönetimi açısından önemlidir.

Facebook Hesap Yönetimi

1 milyardan fazla günlük ve toplamda 2 milyarı aşkın kullanıcısı bulunan Facebook en kitlesel sosyal medya ağıdır. Profesyonel Facebook Hesap Yönetimi kitle davranışını öğrenme ve ona uyum sağlamayı da zorunlu kılar. Değişken coğrafya ve kültürlere uygun yazılı ve görsel içerik üretimi markanın yerelleşmesi, hızlı benimsenmesi açısından kritiktir. Detaylı hedefleme ile doğru hedef kitleye ulaşmak için Facebook Reklam Yönetimi sayfamızı inceleyebilirsiniz. Sektörünüz ve hedefiniz ne olursa olsun Facebook’u kullanmanız gereklidir. Unutmayın ki yakın zamanda Facebook şimdilik deneysel olmakla birlikte kendi kripto para birimi Libra’yı duyurdu.

Twitter Sosyal Medya YÖNetimi

Twitter Hesap Yönetimi

330 milyonu aşkın kullanıcısı ile Twitter, Facebook ile aynı erişimi ve ilişkilenmeyi kurmanızı sağlamaz. Bununla birlikte, markalarla ve tüketicilerle günlük olarak etkileşimde bulunmanıza olanak tanır. Facebook’tan farklı olarak Twitter kullanıcıları, haberlere daha fazla odaklıdır. Bu aynı zamanda bir avantajdır. Tüketicinin dönemsel bilgi ihtiyacını hedefleyerek yapılacak içerik ve reklam çalışmaları ile okuma ve etkileşim kurma becerisi yüksek bir kitle ile buluşma şansınız vardır. Ayrıntılı bilgi almak için Twitter Reklam Yönetimi sayfamızı inceleyebilirsiniz. İster marka ister tüketici olsun kullanıcılar arasındaki iki yönlü etkileşim diğer sosyal platformlara oranla Twitter’da oldukça güncel ve süreklidir. Twitter içerikleri sınırlı karakter sayısı ile üretildiği için içerik yönetimi daha zordur ama bilinirlik bazlı dijital pazarlama açısından önemlidir.

Instagram Hesap Yönetimi

1 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile Instagram, video-görsel içeriklerin en çok üretildiği ve tüketildiği platformdur. Firmanızın, markanızın hedef kitlesini yakalamasını ve daha da önemlisi onlarla etkileşim kurmasını sağlayan ve her geçen gün genişleyen, gelişen yapısı ile Instagram insanlar için bir rutin haline geldi. Instagram’ı diğer platformlardan ayıran bir başka özellik de kullanıcıların Instagram’ı kullanmayı sevmeleridir. Kullanıcıların günlük tekrar kullanım oranları %60 düzeyindedir. Bu kadar sık kullanım oranlarına sahip bir platformu kullanmak potansiyel müşteri kitleniz ile buluşmanıza olanak sağlar. Instagram’da reklam vermeyi düşünüyorsanız Instagram Reklam Yönetimi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Instagram Sosyal Medya YÖNetimi
Linkedin Hesap YÖNetimi

LinkedIn Hesap Yönetimi

LinkedIn, dünyanın en büyük nitelikli sosyal ağı olarak 550 milyondan fazla kullanıcıya erişim sunar. Bu nedenle, ihtiyaç duyduğunuz alandaki profesyonel, deneyimli adayları araştırmak, işe almak veya bireysel, kurumsal olarak uzmanlıklarınızı ilgili kitleye sunabileceğiniz ideal bir platformdur. LinkedIn, çoğunluğunu üniversite mezunlarının ve alanında uzman kişilerin oluşturduğu popüler bir platformdur. LinkedIn kullanıcılarının %90’ı aynı zamanda Facebook’ta da varlık gösterir. İçerik yönetimi ve pazarlama çalışmanız her iki platformu da hedefliyorsa sizin için kaçırılmaz fırsatlar sunar. LinkedIn reklamı vermek istiyorsanız LinkedIn Reklam Yönetimi sayfamızı inceleyebilirsiniz. Twitter gibi LinkedIn de şirket duyuruları veya sektöre özel haberleri gibi içerikleri paylaşmak için kullanışlıdır. Ayrıca, diğer şirketlerle ilişkiler geliştirmenize ve içerik pazarlaması yoluyla itibarınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

YouTube Hesap Yönetimi

LinkedIn, dünyanın en büyük nitelikli sosyal ağı olarak 550 milyondan fazla kullanıcıya erişim sunar. Bu nedenle, ihtiyaç duyduğunuz alandaki profesyonel, deneyimli adayları araştırmak, işe almak veya bireysel, kurumsal olarak uzmanlıklarınızı ilgili kitleye sunabileceğiniz ideal bir platformdur. LinkedIn, çoğunluğunu üniversite mezunlarının ve alanında uzman kişilerin oluşturduğu popüler bir platformdur. LinkedIn kullanıcılarının %90’ı aynı zamanda Facebook’ta da varlık gösterir. İçerik yönetimi ve pazarlama çalışmanız her iki platformu da hedefliyorsa sizin için kaçırılmaz fırsatlar sunar. LinkedIn reklamı vermek istiyorsanız LinkedIn Reklam Yönetimi sayfamızı inceleyebilirsiniz. Twitter gibi LinkedIn de şirket duyuruları veya sektöre özel haberleri gibi içerikleri paylaşmak için kullanışlıdır. Ayrıca, diğer şirketlerle ilişkiler geliştirmenize ve içerik pazarlaması yoluyla itibarınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Sosyal Medya Hesaplarınız Deneyiminizi Yansıtsın!

Profesyonel sosyal medya yönetimi ile markanızı büyütmeye hazır mısınız?

Sosyal Medya Ajansı Longway Media
Sosyal medya yönetimi neleri içerir?

Dijital Ajans LongWay Media bünyesindeki profesyonel sosyal medya uzmanı ekip, sizler için orta ve uzun vadeli planlamalar yapar. Sosyal medya hesaplarınızın profesyonel yönetimi için belirtilen aşamalar eksiksiz olarak planlanır ve uygulanır.

İşletmenizin sosyal medya hesaplarını daha önce açmış ve kullanmışsanız öncelikle şimdiye kadar yapılan çalışmaları inceleriz. Ardından hesap kalitenizi ve hangi içeriklerin, nasıl performans gösterdiklerini gözlemleriz ve fikir sahibi oluruz.

İçerik, strateji incelemesi ve denetimindeki izlediğimiz adımlar:

 • Sosyal medya hedeflerinizi gözden geçirmek ve sonuçlarla karşılaştırmak.
 • Markanızın sosyal medya ağlarındaki entegrasyon ve uyumluluğunu incelemek.
 • Takipçiler, etkileşim oranı ve daha fazlası gibi sosyal medya ölçümlerinizi derleme ve raporlama.
 • İçerik tercihleri ​​gibi trendleri bulmak için sosyal medya ölçümlerinizi analiz etmek.
 • Rakibinizin sosyal medyadaki varlığını gözden geçirmek.

Sosyal medya hesaplarınızdaki inceleme ve denetim, sosyal medya stratejiniz hakkında detaylı bilgi sağlayacaktır. Ayrıca, daha fazla takipçiden daha iyi müşteri memnuniyetine kadar işletmenizin sosyal medyadan görmek istediği sonuçları elde edebilmeniz için kampanyalarınızı iyileştirmek için sağlıklı veri sunacaktır.

Hedef kitle araştırması sosyal medya yönetiminin temel parçasıdır. Hedef kitleniz net değilse sosyal medya stratejisi geliştirmek zorlaşır. Sosyal medya için harcadığınız bütçenin karşılığını alabilmeniz için hedef kitle araştırması, çalışması yapmak, yaptığınız yatırımın size geri dönüşünü sağlama fırsatı verir. Aynı sektörde bile farklı hedef kitleler oluşturmaya ihtiyaç olabilir. Örneğin sağlık turizmi sektöründe estetik cerrahi ve diş sağlığı hizmeti veriyorsunuz. Tahmin edeceğiniz gibi aynı sektörün içinde olmasına rağmen farklı hedef kitlelere sahip iki hizmet için aynı sosyal medya hesabında farklı hedef kitlelere göre sosyal medya çalışılması yürütülmesi gerekir.

 • İşletmeler için sosyal medya yönetimi söz konusu olduğunda zaman en değerli kaynaklardan biridir, bu nedenle enerjiyi hedef kitleniz için en verimli olan ağlara odaklarız.
 • Sosyal medya platformlarına kitlenizin onları ne kadar kullandığına göre öncelik veririz ve incelemeler yaparız.
 • Demografik verileri inceleyerek hangi ağların pazarınız için en önemli olduğunu inceleriz.
 • Rakiplerinizin hangi platformda pozisyon aldığını inceleriz.
 • Sektörünüz, hedef kitleniz ve hedeflerinizle ilgili araştırmalara dayalı olarak en uygun platform seçimini yapmanızı sağlarız.
 • Temel araştırmaların ardından, hangi sosyal medya platformlarının kullanılacağına karar veririz ve size öneri olarak sunarız.
 • Genellikle Twitter, LinkedIn, Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya platformlarının farklı rolleri ve kullanımları nedeniyle her platform için bir strateji oluşturmaya odaklanırız.

  Hedef kitlenizi değerlendirirken aşağıdaki sorulara yanıt ararız:

  Hedefleriniz

  • İşletmeniz sosyal medya ile neyi hedefliyor?
  • Tüketiciler arasında daha fazla marka bilinirliği, bilinci oluşturmak mı yoksa mevcut müşteriler arasında marka sadakati oluşturmak mı istiyorsunuz?
  • Başarmak istediğiniz başka bir hedef var mı?

  Sektörünüz

  • Sektörünüzdeki takipçiler neyle ilgileniyorlar?
  • Sosyal medyada paylaşılabilecek blog gönderileri veya kılavuzlar gibi şirketinizin, markanızın doldurabileceği içerik boşlukları var mı?
  • Farklı platformlarda bağlantı kurabileceğiniz sektör liderleri var mı?

  Markanız

  • Mottonuz nedir?
  • Markanızın kullandığı renkler ve içerik takipçileri nasıl etkiliyor?
  • Marka standartlarınız ve hedefleriniz nelerdir?

  LongWay Media, belki de daha önce düşünmediğiniz çok sayıda soru ve birlikte bulunabilecek cevapla birlikte tam motivasyonla çalışmaya istekli ekip üyeleriyle yanınızda olacak.

 • Sosyal medya hesaplarınızdaki kurumsal kimliğiniz, deneyiminiz ve iddianız ile örtüşmeli. Sizi tanımak isteyenlerin ilk karşılaştığı sosyal medya profillerinizin görsel tasarımında, ziyaretçilerin aklında yer etme ve ilgisini çekmeyi hedefleriz. Alanında uzman grafik tasarım ekibimiz profil ve kapak görsellerinizi, kurumsal kimliğinizi yansıtacak şekilde tasarlar. Her sosyal platform için gerekli olan ölçü ve formatlarda görsel içerik tasarlar onayınıza sunarız.

 • Sosyal medya hesaplarınızın her biri için planlama yaparız. Bu planlama, siz ve profesyonel sosyal medya yönetim ekibimiz için bir referans noktası olur. İçinde bulunduğunuz ayı içerecek takviminizde sosyal medya hesaplarınız için planlanmış gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Bu gönderiler, şirket duyuruları ve özel haberlerin yanı sıra web sitenizden bir blog yazısını içerebilir. Projenize özgü paylaşım planlamalarını ve içerik yönetimini profesyonel sosyal medya editörü ile birlikte planlayabilirsiniz. Yayına alınacak her içerik tarafınıza onaya sunulur ve görsel, içeriksel olarak onayın ardından paylaşıma sokulur.

Takipçilerle sıcak etkileşim kurulması marka bilinirliği ve marka sadakati üzerinde doğrudan etkilidir. Sosyal medya uzmanımız, takipçilerinizle etkileşim kurarken markanıza ve şirket politikanıza bağlı kalır. Sosyal medya kullanıcıları için, şirketinizin onlarla etkileşimi önemsediğinizi göstermek işletmenizi rakiplerinden ayırır.

Sosyal medya yönetiminin en önemli kısmı yapılan çalışmaların performansını görmektir. Bu nedenle, sosyal medya uzmanlarından oluşan ekibimiz, üretilen içeriğin performansını takip eder ve bu sonuçları sizinle paylaşır. Performans takibi aynı zamanda zayıf görülen içeriğin geliştirilmesi ve optimize edilmesini sağlar. Başarı gösteren içeriklerin ve biçimlerin geliştirilmesi için fikir verir.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi – Cuma: 9.00 – 18.00
Haftasonu: Kapalı

ADRESİMİZ

Osmanağa Mah. Serasker Cd. No: 88/4 Kadıköy/İSTANBUL

TELEFON - MAIL

+90 216 606 11 31
bilgi@longwaymedia.com

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız