Skip to content

STK Web Tasarım ve Dijital Dönüşüm

DERNEKLER İÇİN WEB SİTESİ

Sivil toplum kuruluşları için web sitesi tasarımı, sivil toplum alanında varlık gösteren, kuruluşunu yeni gerçekleştiren, daha çok insana ulaşmak isteyen dernekler, vakıflar, sivil inisiyatifler için kurumsal kimliğin ilk göstergesidir. Sizler için sivil toplum kültürüne uygun web sitesi tasarımları yapıyoruz.

Sivil Toplum Kuruluşları İçin Web Tasarımı

Sivil toplum kuruluşları, faaliyet gösterdikleri alanla ilgili duyuruları, kampanyaları, bağış ve dayanışma çağrılarını doğru hedef kitleye duyurmak isterler. Bunun için de ilk başta kurumunuz ile ilgili anlaşılır bilgiler sunan, modern arayüz tasarımlı, insanların sizinle kolay iletişime geçebilecekleri web sitesine ihtiyacınız var.

Gönüllü katılımcıların ve bağışçıların, yürüttüğünüz faaliyetler hakkında detaylı bilgiye sahip olmasını sağlar. Kurumsal web siteniz geliştirdiğiniz çalışmaları daha kolay ifade etmenizi sağlar. Dernekler için web sitesi tasarımları konusunda deneyimli LongWay Media ekibi sizler için yaratıcı çözüm önerileri sunar.

PROFESYONEL

STK WEB SİTESİ

Kurumsal Web Tasarim Firmasi Longway Media Logo

STK Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Sivil toplum kuruluşları ne kadar çok destek görürse, yapacakları çalışmalar için uzun vadeli planlamalar yapabilirler. Sitenizi ziyaret edenler, kuruluşunuz hakkında amaç, ilkeler ve kısaca kurumunuzu tanıtan bir yazı ile karşılaşmak ister. Kurumunuzun hangi alanda çalışma yürüttüğü ve ve bu çalışmanın neden önemli olduğuna dair ayrıntılı bir yazı, sizin hakkınızda detaylı bilgi almak isteyenlere kendinizi doğru biçimde ifade edebilirsiniz. Ulaşmayı hedeflediğiniz insanlar için haberlerinizi ve duyurularınızı kolaylıkla görünür hale getirebilirsiniz.

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar İçin Web Sitesi

LongWay Media olarak sivil toplum kuruluşunuzun hedefine uygun web projeleri üretiyoruz. Web sitesi kurma, bakım güncelleme, sosyal medya çalışması konusunda deneyimli ekibimiz ile kurumunuz için hızlı, etkili ve özgün çalışmalar yürütüyoruz.

Kurumsal Görünüm

Kurumsal yapınızı en iyi yansıtan renk ve menü yapısını tasarlarız.

Bağış, Destek Sayfaları

Kurumunuz için bağış talep ediyorsanız, bağışları hangi yollarda (EFT, havale, kredi kartı vb.) aldığınızı belirten sayfalar tasarlarız.

İletişim Kurma Odaklı

Sitenizi ziyaret edenlerin sizlerle hızlı ve kolayca iletişim kurabilecekleri şık iletişim formları, sayfaları tasarlarız. Dilerseniz duyurularınız için veri tabanı oluştururuz.

Nasil Calisiyoruz 2

Hızlı Açılan Sayfalar

Ziyaretçilerinizin sıkılmadan, kolaylıkla ulaşmak istediği içeriği görüntüleyebileceği altyapı çalışmaları yaparız

Modern, Mobil Uyumlu Arayüz Tasarımı

Sitenizin masaüstü ve mobil görünümde şık ve kullanımı kolay olması için özel tasarım yaparız.

Hibe Programına Uygun Site

Kurumunuzun destek aldığı kuruluşların sizden beklentileri ile uyumlu ve sürekliliği olan web projeleri üretiriz.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi – Cuma: 9.00 – 18.00
Haftasonu: Kapalı

ADRESİMİZ

Osmanağa Mah. Serasker Cd. No: 88/4 Kadıköy/İSTANBUL

TELEFON - MAIL

+90 216 606 11 31
bilgi@longwaymedia.com

STK’lar için Bağış, Aidat Sistemi

 • Bağış, aidat sistemi kurulumu: Sivil toplum kuruluşları, dernekler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bağış sistemi, çalışmalarını devam ettirmeleri için oldukça önemlidir. Kuruma ya da projelere destek vermek isteyenlerin kolayca ulaşabileceği ve güvenle bağış işlemlerini yapabilecekleri bir sistem hem sürdürülebilirlik açısından hem de bağışların takibi açısından önemlidir. Bağış yapanların bilgileri, hangi projeye ne kadar bağış yaptıkları, düzenli bağış yapmak isteyip istemeyecekleri gibi bilgileri programlı biçimde tutabilirsiniz. Dönemlik ya da proje bazlı bağış kampanyaları düzenleyebilir, üyelerinize e-posta ve sms ile duyurular yapabilirsiniz. Daha çok derneklerin ihtiyaç duyduğu aidat sistemi de aidat ödemelerinin takibi, işlenmesi, gecikmelerin hatırlatılması açısından önemlidir.
 • Ödeme entegrasyonlarının kurulumu: Bağış ve aidatların güvenli ödeme yolları ile alınması için profesyonel destek almak şarttır. Hem kullanıcıların ödeme bilgileri hem de kişisel bilgilerinin korunması ve saklanması kurumların sorumluluğundadır. Ödeme aracı kurumları, bankaların sanal posları ya da telefon operatörleri aracılığıyla dernek ve sivil toplum kuruluşları ödemeler alabilirler.
 • Periyodik ödeme alınması, hatırlatma, yinelenen işlemler: Düzenli olarak ödemelerin alınması, ödeme tarihi yaklaşınca, geçince hatırlatma bildirimlerinin gönderilmesi ile gecikmeye giren ya da takip edilemeyen işlemlerin önüne geçilmiş olur.
 • Muhasebe sistemi ile entegre edilmesi: Dernek ve sivil toplum kuruluşlarının ticari ya da bağış yoluyla gelirlerinin muhasebe sistemleri ile entegre olması önemlidir. Bu entegrasyon sayesinde hem hatalı işlemlerin önüne geçilir hem de ciddi bir zaman tasarrufu sağlanır. Her ödeme işlemi için fatura bilgileri otomatik olarak muhasebe sistemine gönderilir ve fatura, makbuz vb belgeler otomatik olarak düzenlenir.
 • Güvenlik, bakım, güncelleme hizmeti: Üye, bağışçı kayıtları, yapılan raporlama çalışmalarının içeriklerinin korunması, her türlü kişisel verinin güvende tutulması için sisteminiz sürekli güncel tutulur. Düzenli aralıklarla bakım, güvenlik yazılımları güncellenir ve yedek alınır. Her türlü aksilik ve olumsuz duruma karşı maksimum tedbirler alınmış olur.
 • E-posta, sms hizmeti: Üyelerinize, bağışçılarınıza özel günlerde, etkinliklerde hem duyuru hem de tebrik mesajları gönderebilirsiniz. Kurumla kurulan ilişkinin sağlamlaşması ve sürekli kılınması için önemlidir.
 • Bağış ve aidatların raporlanması, çıktılarının alınması: Topladığınız bağış ve aidatları tek bir sistem üzerinde toplayabilir ayrıntılı raporunun çıktısını alabilirsiniz. Kolay anlaşılır grafiklerle gelir kanallarına ulaşabilir, dönemsel planlar yapabilirsiniz.

STK’lar için Veri Yönetimi, Görselleştirme

 • Faaliyet, araştırma vb raporlarının grafik, infografik ya da harita olarak gösterimi ile içeriklerin daha kolay anlaşılmasını sağlayabilirsiniz. Değişken verilere göre kolayca güncelleyebileceğiniz grafik gösterimler yapabilirsiniz.
 • Verilerin istenen parametrelerde tasniflenmesi ile belirli bir yöntemde veri toplayabilirsiniz. Standart bir veri yönetim sistemi ile takip ve yönetim işleriniz kolaylaşır.
 • Gelişkin filtreleme ile kolay ulaşım yapabilirsiniz. Yaş, coğrafi bilgiler, cinsiyet, eğitim durumu, gelir durumu gibi çok sayıda parametre bazında filtreleme yapabilirsiniz. Yığınla bilgi ve belgeyle uğraşmanıza gerek kalmaz kolay kullanımı ile işlerinize daha çok zaman ayırabilirsiniz.
 • Dinamik verilere uygun olarak grafiklerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz. Yaş, işlem tarihi vb değişken veriler otomatik olarak veri sisteminizde güncellenir. Raporlama çalışmaları için harcanan düzenleme, güncelleme işlerinizi otomatik hale getirebilirsiniz.

STK’lar için E-ticaret Sistemi

 • E-ticaret altyapısının kurulumu: Kuruma ait web sitesine online alışveriş yapılabilmesi için yazılımların kurulması ve şirketin resmi hesap bilgileriyle eşleştirilmesidir.
 • Güvenli ödeme sistemi kurulumu: Kullanıcıların ödeme bilgilerinin, kişisel verilerinin güvenle alınması ve alışveriş işleminin tamamlanmasını sağlayan altyapının oluşturulmasıdır.
 • Aracı ödeme kuruluşları ve bankalarla entegrasyon: Tercihe bağlı olarak bankaların sanal posları ya da İyzico, PayTR gibi ödeme aracı kurumlarla entegrasyon sağlanması ve ödemelerin güvenli olarak alınması işlemidir.
 • Ürün satışı, mağaza kurulumu: Kuruma ait materyallerin ürün olarak e-ticaret sistemine girilmesi ve yayına alınmasıdır. Tercih edilirse çoklu mağaza kurulumu ile birden fazla satış yer tek bir e-ticaret sistemi üzerinden satış yapabilir.
 • Zamanlanabilir kargo sistemi: Alışveriş yapan kullanıcıların, siparişlerini diledikleri zaman kargoya veriliş tarihini belirlemelerine olanak sağlar.
 • Özel teşekkür sayfası ve mail tasarımı: Bağış ya da satın alma işlemleri sonrasında kullanıcılara özel teşekkür sayfaları hazırlanır. Talep edilirse yapılan işlemin özeti otomatik olarak kullanıcıya e-posta olarak gönderilir.
 • Geri sayım sayacı ekleme: Yaklaşan bir etkinlik ya da dönemsel bir indirim kampanyası için geri sayım sayacı ekleyerek kullanıcıların daha çok etkileşime girmeleri sağlanır.
 • Periyodik abonelikler oluşturma, yinelenen ödeme alma: Bülten, yayın abonelikleri gibi periyodik çalışmalar için düzenli ödeme alma sağlanır. Kullanıcılar abonelik işleminden sonra, yineleme, iptal etme vb gibi konularda düzenli olarak bilgilendirilir.
 • Çoklu para birimi ile ödeme alma: Birden fazla dilde yayın yapan ya da farklı coğrafyalardan ziyaretçilere sahip STK web siteleri, kullanıcıların kendi para birimlerinde ya da tercih edecekleri para birimlerinde ödeme, bağış alabilirler.
 • Çoklu dil seçeneği: Web sitesine tercihe bağlı olarak farklı dillerde manuel içerik hazırlayarak ya da otomatik çeviri özelliği ile kullanıcılara birden çok dilde site içeriğinin gösterilmesidir.
 • Facebook, Instagram mağaza entegrasyonu: E-ticaret sitesinde bulunan ürünlerin Instagram gönderilerinde etiketlenmesi için Facebook mağaza kurulumu yapılır. Web sitesi ile mağaza entegre edilerek ürün içeriği, fiyatı vb bilgiler otomatik olarak mağazaya gönderilir.
 • Muhasebe sistemi ile entegrasyon: E-ticaret sistemi üzerinden satılan ürün, ya da bağış için kesilmesi gereken e-fatura, makbuz işlemleri, ödeme yapılmasının hemen sonrasında e-fatura, muhasebe sistemine otomatik olarak çekilir. İstendiği zaman tek tıkla e-fatura, makbuz ilgili kişinin e-postasına gönderilir.
 • Pazaryeri entegrasyonları: E-ticaret sistemindeki ürünler istenen pazaryerleri ile senkronize edilir. Birden çok kanalda ürün satışı yapılması sağlanır.

STK’lar için Harita ve Konum Tabanlı Uygulama

 • Konuma bağlı en yakın kurum, mekan gösterimi: Konum izni veren kullanıcılar kendilerine en yakın STK, dernek, merkez adreslerine ve iletişim bilgilerine ulaşabilir.
 • İl, ilçe bazlı filtreleme ile haritada gösterim: Kullanıcılar istedikleri coğrafi konuma göre filtreleme yapabilir ve dinamik harita yapısında konumlar gösterilir.
 • Harita üzerinden verilerin gösterimi: Yapılan çalışmalar veya raporlarla ilgili haritadaki işaretli yerlerin üzerine gelindiğinde gösterilmek istenen tablo, grafik ya da yazılı içerik gösterilir.

STK’lar için KVKK Danışmanlığı

 • VERBİS sistemine kayıt: Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi – VERBİS kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin, kişisel veri işlemeye başlamadan önce kaydolmaları gereken ve işlemekte oldukları kişisel verilerle ilgili kategorik bazda bilgi girişi yapacakları bir kayıt sistemidir.
 • Kişisel veri envanteri oluşturma: Veri sorumlularının iş süreçlerine bağlı olarak gerçekleştirmekte oldukları kişisel veri işleme faaliyetlerini; kişisel veri işleme amaçları ve hukuki sebebi, veri kategorisi, aktarılan alıcı grubu ve veri konusu kişi grubuyla ilişkilendirerek oluşturdukları ve kişisel verilerin işlendikleri amaçlar için gerekli olan azami muhafaza edilme süresini, yabancı ülkelere aktarımı öngörülen kişisel verileri ve veri güvenliğine ilişkin alınan tedbirleri açıklayarak detaylandırdıkları envanteri,” ifade eder.
 • Aydınlatma politikasının hazırlanması: Aydınlatma yükümlülüğü, faaliyetleri kapsamında kişisel veri işlemekte olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumluları için getirilmiş bir yükümlülüktür. Bu nedenle aydınlatma yükümlülüğü, veri sorumlularını kapsamaktadır.
 • Veri saklama ve imha politikası oluşturulması: 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa ve ilgili diğer mevzuat hükümlerine uygun olarak işlenmiş kişisel verilerin, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde silinmesi, yok edilmesi veya anonim hale getirilmesine ilişkin başlıca yöntemler Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik ile belirlenmiştir.

STK’lar için Site SEO Analizi / Raporu

 • Dijital varlık analizi: Kurumunuzun dijital alandaki tüm varlığına dair yapılan analiz ve raporlamadır. Doğru sosyal medya platformlarının kullanımı, anlamlı ve düzenli içerik üretiminin takibi, etkileşim değerlerinin toplanması ve kurumunuz hakkında çeşitli platformlarda yer alan olumlu, olumsuz içerik araştırması yapılıp size sunulur.
 • SEO danışmanlığı: Web sitesi içeriğinin yapılan projeler, duyurular ve kampanyalar çerçevesinde arama motoru sonuçlarında üst sıralarda listelenmesine yönelik SEO danışmanlığı yapılır. Bağış yapmak isteyenlerin sizi bulmasını daha kolay hale getirebilirsiniz.
 • Ölçümleme ve raporlama: Web sitenizdeki iletişim formları, çağrı butonları gibi kullanıcıların etkileşime girmesini istediğiniz alanlardaki işlemleri ve dönüşümleri ölçümleyip size sunarız. Daha nitelikli kullanıcı etkileşimi hedefli geliştirmeler planlanır.
 • Düzenli hız ve içerik optimizasyonu: Google gibi arama motorları için site açılış hızı ve kullanıcıları memnun edecek nitelikli içerik miktarı, sıralamada doğrudan etkilidir. Web sitenizin link yapısı, kategori hiyerarşisi, mobil ve masaüstü açılış hızları optimize edilerek kullanıcı dostu hızlı açılan sayfalara sahip olursunuz.

STK’lar için Barındırma, Güncelleme, Yedekleme Hizmeti

 • Olası güvenlik açıklarının düzenli takibi: Web sitesinde güvenlik açığı oluşturabilecek alanların tespiti ve düzenli olarak kontrollerinin yapılmasıdır.
 • Yazılım güncellemeleri: Web sitesinde kullanılan yazılımların güncellemelerinin yapılması ve düzenli olarak güncelleme takibinin yapılmasıdır.
 • Düzenli yedek alımı: Çeşitli nedenlerden kaynaklı web sitesine erişememe, sitenin saldırıya uğraması gibi durumlarda sistem yedeğinin düzenli alınması ve gerektiğinde en kısa sürede tekrar yayına alınmasıdır.
 • Hız testi: Web sitesi anasayfasının ve sayfaların açılış hızlarının kontrolü ve kullanılmayan, siteyi yavaşlatan sayfaların, içeriklerin tespiti ve optimize edilmesidir.
Sivil Toplum Kuruluşları İçin Web Sitesinde Olması Gereken 7 Özellik!
Sivil Toplum Kuruluşu Web Sitesi
Kaliteli ve güvenilir barındırma hizmeti alın

Sitenizi barındırdığınız hosting, sitenin performansını ve güvenlik seviyesini de belirler. Hosting firması seçerken güncel güvenlik yazılımlarına sahip olduğundan, çözüm odaklı müşteri hizmetleri ilişkileri yürüttüğünden emin olun. Bu konuda alanında uzman dijital medya ajanslarıyla çalışmanızı önemle hatırlatırız. Konuyla ilgili detaylı bilgi için “Dijital Medya Ajansı İle Neden Çalışmalısınız?” yazımızı okumanızı öneririz.

Sitenizin yönetim paneline izinsiz erişilmesi hem kurum güvenliği hem de kurumsallığınız açısından ciddi sıkıntılar yaratabilir. Uzun zamandır aynı şifreleri kullanıyorsanız ve bu şifreler özel karakterlerden oluşmuyorsa saldırıya açık hale gelebilirsiniz. Şifre belirlerken sayılar, harfler ve özel karakterler içerecek şekilde ve uzun şifre belirlemek sizin yararınıza olacaktır.

Alan adı (domain), sizin internetteki adresinizdir. Kurumunuzu en iyi ve net ifade edecek alan adını seçmeniz önemlidir. Kurumun adı uzunsa kısaltmasını da alan adı olarak kullanabilirsiniz. Kar amacı gütmeyen kuruluş iseniz .org uzantısı almanız kurumsal görünüm için daha uygun olacaktır. Bu konuyla ilgili “sık sorulan sorular” kısmında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizi karşılayacak olan giriş, anasayfanızı amacınıza uygun olarak tasarlayın. Kuruluşunuz hangi alanda faaliyet yürüttüğünü anlaşılır ve kısa biçimde anlatın.

İnsanların sizinle iletişim kurmalarını istiyorsanız onlara en kestirme yolu göstermelisiniz. İletişim sayfanızda amacınıza uygun olarak hazırlanmış bir iletişim formu, adres, telefon, e-posta adresiniz, sosyal medya hesaplarınızın var olduğundan emin olun. Adresinize ulaşmak için yol tarifine ihtiyaç duyan ziyaretçilere sayfanızda Google Haritalar’da kayıtlı bir adresle karşılaşmak ister. Google Haritalar’a Nasıl Kayıt Yapılır? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kurumunuzun faaliyet yürüttüğü alanla ilgili hazırlamış olduğunuz yazıların, raporların yer aldığı blog sayfası, ziyaretçilerin yaptığınız çalışmalar hakkında detaylı bilgi almalarını sağlar. Planladığınız etkinliklerle ilgili yaptığınız haberleri de haberler sayfası oluşturarak, sürekli faaliyet halinde olan bir kurum olduğunuzu ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz.

Kurumsal Web Sitesi Sahibi Olun!

Profesyonel web tasarım çalışmalarıyla, alanda fark edilmeye hazır mısınız?

Sivil Toplum Kuruluşları İçin Web Sitesi Hakkında

Sık Sorulan Sorular
STK web sitesi nasıl olmalı?

Dernekler için web sitesi tasarımı konusunda, bu konuda daha önce sivil toplum kuruluşları için web sitesi tasarımı yapmış olan, referanslarını inceleyebileceğiniz ajanslarla irtibata geçmenizi öneririz. Derneklerin web sitesinde olması gerekenler ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Dernek ya da sivil inisiyatif olarak hibe programına başvuru yaptıysanız, başvuru yaptığınız kurumun sizden web sitesinde yer almasını istediği içerikler bulunur. Hibe yardımında bulunan kurumun logosu farklı boyut ve formatlarda sitenin istenen kısımlarında yer alması gerekebilir. Konuyla ilgili olarak hibe talep ettiğiniz kurumla ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Derneğiniz için web sitesine ihtiyacınız varsa benzer alanda faaliyet yürüten diğer derneklerin web sitelerine bakmanız fikir vermesi açısından işlerinizi kolaylaştırabilir. Fakat unutulmamalı ki her kurumun ihtiyaç duyduğu web sitesi kendi ihtiyaçlarına göre tasarlanmalıdır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Dernek ve vakıflar için yapacağınız alan adı başvurusunda, başvuru yapan kurumun kuruluş kanunu, vakıf senedi veya dernek tüzüğünün ilk üç sayfası ile son sayfasının “.tr” Alan Adı Yönetimi’ne iletilmesi gerekmektedir. TR uzantılı alan adını birçok alan adı firmasından satın alabilirsiniz.

Derneğinizin ya da projenizin içeriği ile uyumlu bir dernek web sitesi uzantısı yeterlidir. org.tr, com, net, org vd uzantılardan istediğinizi alabilirsiniz.

Proje ve kongre gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar “.org.tr” ikinci düzey alt alan adına başvurmak için en az üç sivil toplum kuruluşundan destek yazısı almalılar. 

Dijital ajans; içerisinde bulunduğumuz dijital çağda reklam hizmetlerini dijital ortamlarda hazırlayan, yayınlayan ve optimize eden yenilikçi ajanslardır. Ayrıntılı bilgi için Dijital Ajans Nedir yazımızı okuyun. Sivil Toplum Kuruluşu web tasarım hizmeti için profesyonel dijital ajans ile çalışmanızı öneririz.

Sivil Toplum Kuruluşları İçin Web Sitesi Tasarımı
STK'nız için şimdi bir web projesi başlatın.

Sivil Toplum Kuruluşu – Dernek Web Sitesi Hakkında Faydalı Linkler

Alışveriş sepeti