Sivil Toplum Kuruluşu Web Tasarım

_
DERNEKLER İÇİN WEB SİTESİ

Sivil toplum kuruluşları için web sitesi tasarımı, sivil toplum alanında varlık gösteren, kuruluşunu yeni gerçekleştiren, daha çok insana ulaşmak isteyen dernekler, vakıflar, sivil inisiyatifler için kurumsal kimliğin ilk göstergesidir. Sizler için sivil toplum kültürüne uygun web sitesi tasarımları yapıyoruz.

1350PROJE
8+YIL
367MÜŞTERİ
46+DEVAM EDEN PROJE

Sivil Toplum Kuruluşları İçin Web Tasarımı

  • Sivil toplum kuruluşları, faaliyet gösterdikleri alanla ilgili duyuruları, kampanyaları, bağış ve dayanışma çağrılarını doğru hedef kitleye duyurmak isterler. Bunun için de ilk başta kurumunuz ile ilgili anlaşılır bilgiler sunan, modern arayüz tasarımlı, insanların sizinle kolay iletişime geçebilecekleri web sitesine ihtiyacınız var.
  • Gönüllü katılımcıların ve bağışçıların, yürüttüğünüz faaliyetler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecekleri, kurumsal web siteniz geliştirdiğiniz çalışmaları daha kolay anlatmanızı sağlar. Dernekler için web sitesi tasarımları konusunda deneyimli LongWay Media ekibi sizler için yaratıcı çözüm önerileri sunar.

PROFESYONEL

_

STK WEB SİTESİ

Longway Media Logo

STK Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Sivil toplum kuruluşları ne kadar çok destek görürse, yapacakları çalışmalar için uzun vadeli planlamalar yapabilirler. Sitenizi ziyaret edenler, kuruluşunuz hakkında amaç, ilkeler ve kısaca kurumunuzu tanıtan bir yazı ile karşılaşmak ister. Kurumunuzun hangi alanda çalışma yürüttüğü ve ve bu çalışmanın neden önemli olduğuna dair ayrıntılı bir yazı, sizin hakkınızda detaylı bilgi almak isteyenlere kendinizi doğru biçimde ifade edebilirsiniz. Ulaşmayı hedeflediğiniz insanlar için haberlerinizi ve duyurularınızı kolaylıkla görünür hale getirebilirsiniz.

Sivil Toplum Kuruluşları İçin Web Sitesi

LongWay Media olarak sivil toplum kuruluşunuzun hedefine uygun web projeleri üretiyoruz. Web sitesi kurma, bakım güncelleme, sosyal medya çalışması konusunda deneyimli ekibimiz ile kurumunuz için hızlı, etkili ve özgün çalışmalar yürütüyoruz.

Modern, mobil uyumlu arayüz tasarımı

Sitenizin masaüstü ve mobil görünümde şık ve kullanımı kolay olması için özel tasarım yaparız.

Kurumsal görünüm

Kurumsal yapınızı en iyi yansıtacak renk ve menü yapısını tasarlarız.

İletişim kurma odaklı

Sitenizi ziyaret edenlerin sizlerle hızlı ve kolayca iletişim kurabilecekleri şık iletişim formları, sayfaları tasarlarız. Dilerseniz duyurularınız için veri tabanı oluştururuz.
profesyonel web tasarım

Hızlı açılan sayfalar

Ziyaretçilerinizin sıkılmadan, kolaylıkla ulaşmak istediği içeriği görüntüleyebildiği altyapı çalışmaları yaparız.

Bağış, destek sayfaları

Kurumunuz için bağış talep ediyorsanız, bağışları hangi yollarda (EFT, havale, kredi kartı vb.) aldığınızı belirten sayfalar tasarlarız.

Hibe programına uygun site

Kurumunuzun destek aldığı kuruluşların sizden beklentilerini karşılayacak, sürekliliği olan web projeleri üretiriz.

Çalışma SaatleriPazartesi – Cumartesi: 9.00 – 19.00
Pazar: Kapalı

AdresOsmanağa Mahallesi Serasker Caddesi
No:88/4 Nergiz İş Hanı Kadıköy/İSTANBUL

Telefon – E-posta+90 216 606 11 31
bilgi@longwaymedia.com

Sivil Toplum Kuruluşları İçin Web Sitesinde Olması Gereken 7 Özellik!
sivil toplum kuruluşu web sitesi
Kaliteli ve güvenilir barındırma hizmeti alın

Sitenizi barındırdığınız hosting, sitenin performansını ve güvenlik seviyesini de belirler. Hosting firması seçerken güncel güvenlik yazılımlarına sahip olduğundan, çözüm odaklı müşteri hizmetleri ilişkileri yürüttüğünden emin olun. Bu konuda alanında uzman dijital medya ajanslarıyla çalışmanızı önemle hatırlatırız. Konuyla ilgili detaylı bilgi için “Dijital Medya Ajansı İle Neden Çalışmalısınız?” yazımızı okumanızı öneririz.

Sitenizin yönetici girişleri için kuvvetli şifreleri tercih edin

Sitenizin yönetim paneline izinsiz erişilmesi hem kurum güvenliği hem de kurumsallığınız açısından ciddi sıkıntılar yaratabilir. Uzun zamandır aynı şifreleri kullanıyorsanız ve bu şifreler özel karakterlerden oluşmuyorsa saldırıya açık hale gelebilirsiniz. Şifre belirlerken sayılar, harfler ve özel karakterler içerecek şekilde ve uzun şifre belirlemek sizin yararınıza olacaktır.

Haftalık ve aylık yedek almayı ihmal etmeyin

Sitenizin alt yapısında çok sayıda kod ve eklenti çalışır. Tema, eklenti güncellemeleri ile ilgili sitenin yönetim paneline bildirim geldiğinde bu güncellemeleri yapmak her zaman kolay ve hızlı olmayabilir. Her ihtimale karşı sitenizin yedeğini otomatik olarak almalı ve herhangi bir olumsuz durumda yedekten tekrar kurma işlemi yapmalısınız. Web sitesinin tasarımı kadar önemli olan bir başka konu da web sitesi aylık bakım, güncelleme hizmetidir. Bu konuda alanında uzman bir ajansla çalışmanız önemlidir.

Doğru alan adı seçin

Alan adı (domain), sizin internetteki adresinizdir. Kurumunuzu en iyi ve net ifade edecek alan adını seçmeniz önemlidir. Kurumun adı uzunsa kısaltmasını da alan adı olarak kullanabilirsiniz. Kar amacı gütmeyen kuruluş iseniz .org uzantısı almanız kurumsal görünüm için daha uygun olacaktır. Bu konuyla ilgili “sık sorulan sorular” kısmında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Sitede bulunması gereken temel sayfaların içeriğine özen gösterin

Ziyaretçilerinizi karşılayacak olan giriş, anasayfanızı amacınıza uygun olarak tasarlayın. Kuruluşunuz hangi alanda faaliyet yürüttüğünü anlaşılır ve kısa biçimde anlatın.

İletişime geçmek isteyenler için kolayca ulaşılabilen iletişim sayfası tasarlayın

İnsanların sizinle iletişim kurmalarını istiyorsanız onlara en kestirme yolu göstermelisiniz. İletişim sayfanızda amacınıza uygun olarak hazırlanmış bir iletişim formu, adres, telefon, e-posta adresiniz, sosyal medya hesaplarınızın var olduğundan emin olun. Adresinize ulaşmak için yol tarifine ihtiyaç duyan ziyaretçilere sayfanızda Google Haritalar’da kayıtlı bir adresle karşılaşmak ister. Google Haritalar’a Nasıl Kayıt Yapılır? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Blog yazıları veya haberlerin olduğu blog/haber sayfası hazırlayın

Kurumunuzun faaliyet yürüttüğü alanla ilgili hazırlamış olduğunuz yazıların, raporların yer aldığı blog sayfası, ziyaretçilerin yaptığınız çalışmalar hakkında detaylı bilgi almalarını sağlar. Planladığınız etkinliklerle ilgili yaptığınız haberleri de haberler sayfası oluşturarak, sürekli faaliyet halinde olan bir kurum olduğunuzu ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz.

Kurumsal Web Sitesi Sahibi Olun!

Profesyonel web tasarım çalışmalarıyla, alanda fark edilmeye hazır mısınız?

Sivil Toplum Kuruluşları İçin Web Sitesi Hakkında

Sık Sorulan Sorular

STK web sitesi nasıl olmalı?

Dernekler için web sitesi tasarımı konusunda, bu konuda daha önce sivil toplum kuruluşları için web sitesi tasarımı yapmış olan, referanslarını inceleyebileceğiniz ajanslarla irtibata geçmenizi öneririz. Derneklerin web sitesinde olması gerekenler ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Hibe programı kapsamında web sitesi tasarımı nasıl olur?

Dernek ya da sivil inisiyatif olarak hibe programına başvuru yaptıysanız, başvuru yaptığınız kurumun sizden web sitesinde yer almasını istediği içerikler bulunur. Hibe yardımında bulunan kurumun logosu farklı boyut ve formatlarda sitenin istenen kısımlarında yer alması gerekebilir. Konuyla ilgili olarak hibe talep ettiğiniz kurumla ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Örnek dernek web sitesi nereden bulurum?

Derneğiniz için web sitesine ihtiyacınız varsa benzer alanda faaliyet yürüten diğer derneklerin web sitelerine bakmanız fikir vermesi açısından işlerinizi kolaylaştırabilir. Fakat unutulmamalı ki her kurumun ihtiyaç duyduğu web sitesi kendi ihtiyaçlarına göre tasarlanmalıdır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kar amacı gütmeyen kuruluşlar için .tr uzantısı nasıl alınır?

Dernek ve vakıflar için yapacağınız alan adı başvurusunda, başvuru yapan kurumun kuruluş kanunu, vakıf senedi veya dernek tüzüğünün ilk üç sayfası ile son sayfasının “.tr” Alan Adı Yönetimi’ne iletilmesi gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Dernek web sitesi uzantısı ne olmalı?

Derneğinizin ya da projenizin içeriği ile uyumlu bir dernek web sitesi uzantısı yeterlidir. com, net, org vd uzantılardan istediğinizi alabilirsiniz.

Kar amacı gütmeyen kuruluşlar için org.tr uzantısı nasıl alınır?

Proje ve kongre gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar “.org.tr” ikinci düzey alt alan adına başvurmak için en az üç sivil toplum kuruluşundan destek yazısı almalılar. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Dernekler için web sitesinde olması gerekenler nelerdir?

Kuruma özel web tasarım, resim galerilerine resim ekleme modülü, sayfa ekleme çıkarmaya olanak tanıyan yönetim paneli, haber ekleme çıkarmaya olanak tanıyan yönetim paneli, anket ekleyebilme özelliği, aidat modülü, bağış modülü, anket modülü gibi eklentiler ve özelliklerle güçlendirilmiş bir web sitesi hazırlamanız önemlidir.

Sivil Toplum Kuruluşları için Dijital Ajans Nedir?

Dijital ajans; içerisinde bulunduğumuz dijital çağda reklam hizmetlerini dijital ortamlarda hazırlayan, yayınlayan ve optimize eden yenilikçi ajanslardır. Ayrıntılı bilgi için Dijital Ajans Nedir yazımızı okuyun. Haber sitesi web tasarım hizmeti için profesyonel dijital ajans ile çalışmanızı öneririz.

Sivil Toplum Kuruluşları İçin Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal web sitesi hizmeti almak neden önemli?

Sivil Toplum Kuruluşu – Dernek Web Sitesi Hakkında

Faydalı Linkler