Facebook Reklam Yönetimi

_
HEDEFİNİZE ULAŞIN!

Facebook kullanımı uzun yıllardır yaygın ve kullanıcılar Facebook reklamlarına giderek daha çok aşinalar. Fakat işletme sahiplerinin çoğu Facebook reklamlarının öneminin, planlı kullanmanın getireceği faydaların farkında değil. Ve daha da önemlisi pazardaki varlığını genişletmek isteyenlere sağladığı çok özel araçların kullanabilme deneyimine sahip değil. 

GET STARTED

0$

Teşekkürler, yakında sizinle iletişime geçeceğiz

Teklif İste

Summary

DescriptionInformationQuantityPrice
Discount :
Total :

GÖNDER

1350PROJE
8+YIL
367MÜŞTERİ
46+DEVAM EDEN PROJE

Facebook Reklamları Geri Dönüşüm Sağlar!

  • 10 yıl önce Facebook yaygın olarak kullanılmaya başlandı ve o zamandan beri işletme sahipleri, sanatçılar, girişimciler için hangi fırsatları yarattığı konusunda birçok şey değişti. Bunların hepsinin ortak noktası kuşkusuz geniş kitlelere pazarlama yapabilme imkanı tanınması. Sunduğunuz hizmetten, ürettiğiniz üründen haberi olmayan ve sizin potansiyel müşteriniz olan milyonlarca Facebook kullanıcısı var.
  • Facebook günlük 1.56 milyar aktif kullanıcıyla dünyadaki en büyük sosyal ağ. Tek başına bu veri bile Facebook reklamlarının hitap edebileceği kitleyi görmek için ipucu veriyor. Dijital dünyada reklam çalışması yapmadan önce Facebook reklamlarının geri dönüşümleri, hacmi ve katkıları konusunda kapsamlı bir araştırma yapmakta fayda var.

PROFESYONEL

_

FACEBOOK REKLAM

YÖNETİMİ

Facebook reklamlarını bu kadar cazip kılan ve öne çıkaran şey nedir?

Dünya nüfusunun yaklaşık %20’sinin günlük giriş yapmasının yanı sıra ortalama bir kullanıcı Facebook’ta günde yaklaşık bir saat geçiriyor. İşletmenizin potansiyel müşterileri Facebook’ta saatlerini geçirirken neden sizin reklamlarına denk gelmesin? Facebook’u bir pazarlama aracı olarak kullanmak istiyorsanız pazarlama planınız için iyi bir başlangıç noktası seçtiniz demektir.

Facebook Reklam Yöneticisi ile Satışlarınızı Artırıyoruz!

Reklamlarınızın optimize edilmesiyle birlikte reklam bütçenizi maksimum potansiyel müşterinize ulaştırırız. Facebook reklamları, işletmelere markalarını sosyal medyada yükseltmeleri için hızlı ve etkili bir yol sunuyor ve biz sizin dijital alandaki pazarlama faaliyetinizi yürütüyoruz. Facebook reklamlarında hedef kitlenizle buluşan için her bir reklamı test eder ve optimize etmemizi sağlayan ayrıntılı raporları inceleriz. Facebook reklamlarındaki yıllara dayanan tecrübesi ile Dijital Ajans LongWay Media, düşük performanslı reklamlarını iyileştirirken en çok dönüşüm sağlayan reklamları zorlamak için gerçek zamanlı istatistikleri kullanır.

Takipçi, hedef kitle analizi

Facebook reklamcılığı konusunda uzmanlarımız, hedef kitlenizin sosyal medyadaki davranış alışkanlıklarını inceler.

Kurumsal sayfa tasarımı, optimizasyonu

Facebook reklamlarınızla sayfanızı ziyaret edecek hedef kitleniz için sosyal medya hesaplarınızı hedefe uygun şekilde optimize ederiz, görsel çalışma yaparız.

Özgün içerik üretimi

Profesyonel grafik tasarımcılarımız Facebook reklamlarında kullanılmak üzere sektörünüze özgü görsel, video-animasyon içerik çalışmaları yapar.
profesyonel web tasarım

Etkileşim sayılarında planlı artış hedefleme

Facebook reklamları için ürettiğimiz görsel içeriğin en çok sayıda ve ilgili kişiye ulaşmasını sağlayacak kitle hedeflemesi yapılır.

Verilerin analiz edilmesi

Facebook reklamlarınız güncel olarak takip edilir ve ihtiyaç dahilinde gerekli optimizasyonlar hızlıca yapılır.

Reklam kampanyasının raporlanması

Facebook reklam kampanyalarınız aylık olarak raporlanır ve tarafınıza sunulur. Sonraki dönemler için yapılacak değerlendirmeler yapılır.

Çalışma SaatleriPazartesi – Cumartesi: 9.00 – 19.00
Pazar: Kapalı

AdresOsmanağa Mahallesi Serasker Caddesi
No:88/4 Nergiz İş Hanı Kadıköy/İSTANBUL

Telefon – E-posta+90 216 606 11 31
bilgi@longwaymedia.com

Facebook sayfanızı oluşturun

Markanızın dijital ortamlarda kolaylıkla bulunabilmesi için marka adınıza ait bir Facebook sayfası oluşturun.

Fotoğraf ekleyin

Şirketinize ait en temel bilgiler konusunda fikir verebilecek görselleri Facebook sayfanıza yükleyin.

İşletmenizin, ürününüzün kısa bir açıklamasını ekleyin

İşletmenizin hedefi ve rakiplerinizden farklı hangi nitelikleri olduğundan bahseden kısa bir metin yazın.

Sayfanız için bir kullanıcı adı oluşturun

Sayfadaki kullanıcı adınız URL kısmında da yer alacağı için arama sonuçlarında çıkmak için kullanıcı adınızı iyi belirleyin.

Sayfanızı kısayollara ekleyin

Facebook sayfanızı kısayollara ekleyin. Böylece sıklıkla sayfanızda yapmanız gereken değişiklikler konusunda zaman kazanırsınız.

Sayfa rollerinizi ayarlayın

Sayfanıza yönetimsel pozisyonlar ve kullanıcılar ekleyin.

Bildirimlerinizi özelleştirin

Sayfa bildirimlerinizi iyi ayarlayın. Atlamak istemediğiniz türden bildirimleri açın.

İnsanların iletişim kurmaları için çağrı butonu ekleyin

İnsanların size en kolay biçimde ulaşabilmeleri için, telefon, adres, rezervasyon, hizmetler gibi butonlar ekleyin.

Sayfa sekmelerinizi düzenleyin

Sayfa sekmelerinizi, sayfanın amacına uygun olarak size sunulan şablonlardan seçebilirsiniz.

Sayfanızı doğrulayın

Sayfanızın güvenliği ve kullanıcı girişlerinin kontrolü açısından verdiğiniz iletişim adreslerinden doğrulayın.

Facebook Reklamlarına Hemen Başla!

Profesyonel Facebook reklam çalışmasıyla markanızı büyütmeye hazır mısınız?

Facebook Reklamları Hakkında

Sık Sorulan Sorular

Facebook reklamı nasıl verilir?

Facebook reklamı vermek kadar verdiğiniz reklamla ilgili tüm ölçümlemeleri yapabilmeniz de önemlidir.

Facebook reklam kampanyaları oluşturmak için yapmanız gerekenler:
*İşletmenizin hedefini, reklamı yayınlama nedeninizi belirleyin.
*Erişmek istediğiniz kişilere dair temel bilgi edinin.
*Reklamınız için günlük veya toplam bir bütçe planlaması yapın.
*Reklamınızda görünecek fotoğraflar veya videolar hazırlayın.
*Facebook reklamı verme konusunda ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Facebook reklamları için ne zaman ödeme yaparsınız?

Reklamlarınız için ne zaman ödeme yapacağınız sizin seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlıdır. Facebook’ta ilk reklamınızı oluşturduğunuzda reklam hesabınıza bir ödeme yöntemi eklemeniz istenir. Bu ödeme yöntemi sizin ödeme yönteminizi belirler.

Facebook reklamları için iki adet ödeme yapma şekli vardır:
1-Otomatik ödemeler: Reklam harcamalarınız faturalandırma düzeyi adı verilen belirli bir tutara ulaştığında sizden otomatik olarak ücret tahsil edilir. Daha sonra kalan ücret varsa aylık fatura tarihinizde tekrar reklam ücretiniz belirlenir. Reklam ödemeleri için PayPal veya kredi ve banka kartlarından çoğu ile ödeme yapabilirsiniz.
2-Manuel ödemeler: Reklam vermeden önce hesabınıza para eklersiniz ve reklamlarınız yayınlanırken günde en fazla bir kez bu tutar hesabınızdan çekilir.

Detaylı hedefleme nedir?

Detaylı hedefleme, “Hedef Kitle” kısmında yer alan ve reklamlarınızı göstermek istediğiniz kişi gruplarına göre ayarlama yapmanıza olanak sağlayan bir hedefleme seçeneğidir. Bununla birlikte demografik bilgiler, ilgi alanları ve davranışlar gibi bilgilerle de hedefleme yapabilirsiniz.

Facebook reklamınız reddedildiyse ne yapabilirsiniz?

Facebook reklamınız onaylanmadıysa, reklamınızı reklam ilkelerine uyacak şekilde düzenlemeniz gerekir. Facebook reklamınızı düzenlediğinizde ve değişikliklerinizi kaydettiğinizde, reklam tekrar değerlendirmeye gider. Ayrıca Facebook’tan reklamınızın neden reddedildiğini açıklayan bir e-posta alırsınız. Gelen mailde sunulan bilgilerle düzenleme aşamasında işiniz kolaylaşır.

Bir reklama ne kadar metin ekleyebilirsiniz?

%20’den az yazı bulunan görseller reklam çalışmaları için daha yüksek performans sağlar. Hedef kitleler ve reklamverenlerin memnuniyeti için Facebook, Instagram ve Audience Network’te yayınlanan reklamlar kullanılan metnin miktarını kontrol eden bir inceleme sürecine tabidir. Bu incelemeye dayalı olarak, daha fazla yazı içeren görsellere sahip reklamlar ne kadar bütçe ayırsanız da kimseye gösterilmeyebilir. Bazı reklam görselleri istisna olarak değerlendirilir. Kitap kapakları, albüm kapakları ve ürün görsellerinde bulunan metinler genelde değerlendirmeye tabi değildir.

Reklam hesabınız kapatılırsa ne yapabilirsiniz?

-Reklam hesabınızın Facebook’un ilkelerine aykırı hareket etmediğini ve yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız, Facebook ile iletişime geçin.
-Facebook’tan reklam hesabınızın şüpheli hareket etmesi nedeniyle kapatıldığına dair bildirim aldıysanız, Facebook ile bu form üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Facebook'ta reklamlar nasıl faturalandırılır?

Facebook reklamı verdiğinizde, her reklam için bir bütçe belirlemelisiniz. Facebook, bütçenizi reklamınızın yayınlandığı süre boyunca eşit şekilde harcamaya çalışır. Sizden alınan ücret belirlediğiniz bütçeyi aşmaz.

Bütçe ve harcama arasındaki farkı nedir?

Bütçe: Facebook reklamınızın yayınlanması için harcamak istediğiniz veya harcayabileceğiniz tutarı ifade eder.
Harcama: Gerçekte ödeyeceğiniz tutardır (Maksimum bütçenizden ne kadar paranın harcandığıdır).

Günlük ve toplam bütçe nedir?

Belirli bir Facebook reklam setine ne kadar harcama yapacağınızı kontrol etmek için sizin belirleyebileceğiniz iki farklı bütçe türü sunulur:

Günlük bütçeler: Bir reklam seti için her gün harcayabileceğiniz ortalama tutardır.
Toplam bütçeler: Facebook reklam setinizin toplam yayınlanma süresi boyunca harcayabileceğiniz tutardır.

Facebook Pikseli nedir?

Facebook pikseli, internet sitenizdeki ziyaretçilerin gerçekleştirdiği eylemleri anlayarak reklamlarınızın etkinliğini ölçmenize olanak tanıyan bir analiz aracıdır. Facebook Piksel ile:

Facebook reklamlarınızın doğru kişilere gösterildiğinden emin olursunuz.
Yeni müşterilerin yanında internet sitenizde belirli bir sayfayı ziyaret etmiş veya istediğiniz bir eylemi gerçekleştirmiş kişileri bulursunuz.

Satışlarınızı artırabilirsiniz.
Otomatik teklifleri kullanarak, bir ürünü satın almak ya da bir hizmeti anlatmak gibi önemsediğiniz bir eylemi gerçekleştirme olasılığı daha yüksek kişilere erişebilirsiniz.

Reklamlarınızın sonuçlarını ölçebilirsiniz.
İnsanlar reklamınızı gördüğünde verdiği tepkileri ölçerek reklamlarınızı optimize edebilirsiniz.

Facebook Pikseli nasıl oluşturulur?

Facebook Pikseli oluşturmadan önce: -İşletmenizin bir internet sitesi olması gerekir. -İnternet sitenizin kodunu güncelleyebilmeniz gerekir. Bu şartlar sağlanıyorsa:

1-Olay Yöneticisi’nde Pikseller sekmesine gidin.
2-Bir Piksel Oluştur’a tıklayın.
3- İşlemi tamamlamak için, görüntülenen kutuda Oluştur‘a tıklayın. Pikselinizi oluşturma işlemi tamamsa, Facebook piksel kodunu internet sitenize yerleştirebilirsiniz.

Facebook Reklam alanları nedir?

Bilinirlik Kategorisinde
Marka bilinirliği: Facebook reklamlara ilgi gösterme olasılığı daha yüksek kişilere reklamlarınızı göstererek markanızın genel olarak bilinirliğini artırabilirsiniz.
Erişim: Reklam bütçenizi aşmadan hedef kitleniz içindeki maksimum sayıda kişiye reklamınızı gösterebilirsiniz.

Değerlendirme Kategorisinde
Uygulama Yüklemeleri: App Store ve Google Play store ile doğrudan bağlantı kurarak uygulamanızın daha fazla yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Ve yüksek değerli kullanıcı hedeflemeyi de tercih edebilirsiniz.
Trafik: Sitenizi ve uygulamanızı ziyaret eden, Messenger konuşması yaptığınız kişi sayısını artırabilirsiniz. Ayrıca bu kişilerin bu konumlardayken istediğiniz bir eylemi gerçekleştirme olasılıklarını yükseltebilirsiniz.
Potansiyel müşteriler bulma: Potansiyel müşterilerinizin işletmeniz hakkında daha fazla bilgi almasını kolaylaştırabilirsiniz. Daha fazla bilgi almaları için kaydolmaya veya uygulama ya da internet sitenizde zaman geçirmeye teşvik edebilirsiniz.
Mesajlar: Potansiyel müşterilerinizle Messenger’da daha fazla etkileşimde bulunabilirisiniz. Size sormak istedikleri soruları cevaplayabilir, müşteriler elde edebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.
Etkileşim: İnsanların sayfanızı ziyaret sayısını ve yorumları, paylaşımları ve beğenmeleri yoluyla daha çok etkileşimde bulunmasını sağlayın. Daha fazla etkinlik yanıtı veya teklif alımı için optimizasyon da yapabilirsiniz. Video görüntülemeleri: Videolarınızı, videolarınıza ilgi gösterme ve onları sonuna kadar izleme olasılığı en yüksek kişilere gösterebilirsiniz.

Dönüşüm Kategorisinde
Dönüşüm: Site veya uygulamanızdaki eylemleri artırabilirsiniz. Bu reklam verme amacı insanları etkileşime geçmeye teşvik eder.
Mağaza ziyaretleri: Fiziksel olarak mağaza konumunuzda mağaza ziyaretleri, satış ve diğer eylemleri artırarak insanların çevrimiçi ve çevrimdışı alışverişleri arasında bağlantı kurabilirsiniz.
Katalog satışları: Alaka düzeyinin en yüksek olduğunu düşündüğünüz ürünlerin tanıtımını yaparak daha fazla envanterinizi hareketlendirebilirsiniz. Kataloğunuzu yükledikten ve kampanyanızı oluşturduktan sonra reklamınız müşterilere gösterilir.

GET STARTED

0$

Teşekkürler, yakında sizinle iletişime geçeceğiz

Teklif İste

Summary

DescriptionInformationQuantityPrice
Discount :
Total :

GÖNDER

Facebook Reklam Yönetimi Hakkında

İşletmeler için Facebook reklam stratejisi