Skip to content

Yerel SEO Hizmeti

YEREL SEO İLE KAZANIRSINIZ

Yerel (Lokal) SEO hizmeti yerel rakiplerinize karşı önemli avantajlar yakarabilirsiniz. Belirli bölgelerde hizmet veya ürün arayan kişilere işletmenizi görünür kılmak her geçen gün önem kazanıyor. Yakın çevrenizde bulunan ve ürün/hizmet arayan kişilere görünür olmak için tecrübeli ve istikrarlı bir Yerel (Lokal) Seo Ajansına ihtiyacınız var.

Yerel SEO Hizmeti Nedir?

  • Yerel SEO, arama motorlarında yakın çevrenizde arama yapan kişilere işletmenizin dijital varlığını (web sitesi, yerel işletme kayıtları, sosyal medya hesapları vd) görünür ve güçlü kılmak için yapılan SEO çalışması türüdür. Bu SEO çalışmasında asıl amaç işletmenizin yakın çevresinde yapılan arama sonuçlarında konum ve prestij kazanmaktır. Bu çalışmanın tecrübeli bir seo ajansı tarafından profesyonel olarak yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Çünkü zaman değerlidir.
  • Yerel SEO çalışmasının ilk sonucunu arama motorlarında yakın çevrenizde arama yapan kişilere organik (reklamsız) olarak üst sıralarda görünerek alırsınız. Yakın çevrenizde arama yapan kişiler müşteri potansiyeli yüksek olan kişilerdir. Bunun en önemli nedeni işletmeniz bu kişiler açısından ulaşılabilir konumdadır. İnternetten alışveriş veya hizmet alımı yaygınlaşmakla birlikte halen önemli oranda bir kitle doğrudan temasa özel önem vermektedir.

Yerel SEO Hizmeti İle Neler Kazanırsınız?

Yerel Arama Sonuçlarında Üst Sıralarda Görünmek Size Şunları Kazandırır:
İşletmenize yapılan telefon aramalarında artış görürsünüz
Yerel işletmenizi ziyaret eden kişi sayısında artış görürsünüz
Yerel işletmenizin yakınında bulunan kişilerden daha çok iş almaya başlarsınız
Faaliyet yürüttüğünüz bölgede bilinirliğiniz artış gösterir
Müşteri memnuniyeti yaratmanız durumunda arama sonuçların diğer işletmelere göre ciddi avantajlar yakalarsınız
Ulusal Seo Ile Kazan.png

SEO HİZMETİ ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

Genel SEO

Genel SEO çalışmasında amaç; ürün veya hizmetlerinizi hem yerel hemde ulusal düzeyde arama motorlarında görünür kılmaktır. İş modelinize uyarlanmış SEO çözümlerini içerir. İş biçiminize göre yerel, ulusal ve e-ticaret seo yöntemleri çalışmanızda kullanılır.

Ayrıntılı Bilgi Al
Ulusal SEO

Ulusal SEO Hizmetinde amaç ürün veya hizmetlerinizin bulunduğu web sitenizin ülke çapında yapılan arama sonuçlarında üst sıralarda gösterilmesidir. Yerel (Bölgesel) SEO çalışmasına ek olarak yapılan site içi ve dışı iyileştirmeler ile ulusal çapta ana sayfada konum elde edilir.

Ayrıntılı Bilgi Al
E-ticaret SEO

E-ticaret SEO çalışmaları E-ticaret sektörüne özel olarak yapılan SEO çalışmalarıdır. Öncelik mağazada bulunan ürünlerin arama sonuçlarında lokal ve ulusal düzeyde görünürlülüğünü arttırmaktır. E-ticaret sitesi sahiplerinin öncelikli tercihi olmalıdır.

Ayrıntılı Bilgi Al
Site içi SEO

Site içi SEO çalışması site analizinin ardından web sitesinde bulunan SEO hatalarının düzeltilmesini ve içerik optimizasyonunu kapsar. Meta başlıkları/açıklamaları, js, css optimizasyonu gibi teknik konularda iyileştirmeler yapılır. Aynı zamanda site yüklenme hızı ve içeriğin (yazınsal, görsel) optimizasyonu bu çalışmamın kapsamına girer. Sitenizin arayüz tasarımı düzenlemeleride bu kapsamda ele alınır.

Site Dışı SEO

Site Dışı SEO çalışması web sitenizin dijital alandaki bütün (sitenin kendisi hariç) varlığının optimize edilmesini kapsar. Sitenize gelen linkler (backlink), giden linkler bu çalışma kapsamında optimize edilir. Mümkün olduğu kadar PR değeri yüksek sitelerden link almaya ve PR değeri düşük sayfalardan gelen linkler engellenmeye çalışılır. Sitenize karşı yapılan Negatif SEO çalışmalarının önüne geçilir.

Profesyonel Seo Hizmeti

Profesyonel SEO hizmeti ile; dijital dünyada kullanıcı davranışlarından ortaya çıkan büyük verileri profesyonel SEO araçları ve tecrübe ile işliyoruz.

Profesyonel Hız Optimizasyonu

SEO çalışmasının en önemli ihtiyaçlarından olan hız optimizasyonu başlığına profesyonel çözümler geliştiriyoruz.

Düzenli SEO Takibi

SEO çalışması kapsamında yapılan çalışmaların sonuçlarını düzenli olarak kontrol ediyoruz. Bu sayede anlık değişimlere reflexler geliştiriyoruz.

Başliksiz 1.Png
Aylık SEO Raporu

Yapılan SEO çalışmalarının sonuçlarını aylık ayrıntılı raporlar ile size sunuyoruz. Bu sayede çalışmaların sonuçlarını şeffaf bir şekilde takip edebiliyorsunuz.

Yenilikleri Takip Ediyoruz

SEO hizmet alanı her zaman güncel kalmayı gerektirir. Alana dair gelişmeleri günlük takip ediyoruz.

Sizi Dinliyor ve Anlıyoruz

İhtiyaca yönelik hizmet veriyoruz. Sektör deneyimleriniz ile tecrübemizi bir araya getiriyoruz. Genel geçer kalıplara takılmıyoruz.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi – Cuma: 9.00 – 18.00
Haftasonu: Kapalı

ADRESİMİZ

Osmanağa Mah. Serasker Cd. No: 88/4 Kadıköy/İSTANBUL

TELEFON - MAIL

+90 216 606 11 31
bilgi@longwaymedia.com

YEREL SEO HİZMETİ HAKKINDA ŞİMDİ BİLGİ ALIN!

Profesyonel Lokal SEO ajansından hizmet alarak işinizi büyütün!

Yerel SEO Hizmeti Hakkında

Sık Sorulan Sorular
Yerel SEO Hizmeti Nedir?

Yerel (Lokal) SEO hizmeti, belli bölgelerde arama yapan kullanıcıların arama sonuçlarında üst sıralara listelenmek için yapılan çalışmaların tamamıdır.

Yerel SEO, diğer SEO türlerine kıyasla daha spesifik bir yaklaşım sergiler; özellikle belirli bir bölgeye (il veya ilçe gibi) odaklanarak, o konumda yapılan aramalarda web sitenizin sıralamasını yükseltmeyi hedefler. Bu strateji, sadece web sitenizin içerik ve teknik optimizasyonunu değil, aynı zamanda Google My Business gibi platformlarda yer alan işletme kayıtlarınızın düzenlenmesini ve iyileştirilmesini de içerir. Bu sayede, yerel müşteriler tarafından kolayca bulunabilir olmanız sağlanır ve dijital dünyada yerel bir varlık oluşturmanız desteklenir. Bu, özellikle fiziksel bir mekanı olan işletmeler için, yerel müşteri kitlesine ulaşmada ve marka bilinirliğini artırmada son derece önemlidir.

Hizmet fiyatı paket şeklinde olabilmektedir. Fakat en sağlıklı fiyatlandırma hedef anahtar kelimelerin belirlenmesi, web sitenizin ve sektörünüzün genel bir analizinin yapılmasının ardından ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle sayfamızda bulunan “Fiyat Teklifi” formumuzdan bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıntılı bilgi için Yerel SEO Hizmeti Fiyat yazımızı da okuyabilirsiniz.

Hizmet fiyatı paket şeklinde olabilmektedir. Fakat en sağlıklı fiyatlandırma hedef anahtar kelimelerin belirlenmesi, web sitenizin ve sektörünüzün genel bir analizinin yapılmasının ardından ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle sayfamızda bulunan “Fiyat Teklifi” formumuzdan bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıntılı bilgi için Yerel SEO Hizmeti Fiyat yazımızı da okuyabilirsiniz.

Yerel(Lokal) SEO Ajansı Nedir?

  • Yerel SEO Ajansı; Arama Motoru Optimizasyonu çalışmalarını meslek haline getirmiş ve diğer hizmet kollarından ziyade SEO alanına yoğunlaşmış Ajanslar için kullanılan bir tanımlamadır. Yerel arama sonuçları dinamikleri hakkında uzman kişi veya kişilerden oluşmalıdırlar.
  • Düzenli olarak arama motorları algoritmalarında meydana gelen değişiklikleri takip ederler.
  • Profesyonel SEO araçları kullanarak elde ettiği verileri işlemede uzmanlaşmışlardır.
  • SEO ajansı, teknik (html, css, js vb) ve kullanıcı deneyimi (UX ,UI) alanında tecrübe sahibi kişiler barındırır.

Alışveriş sepeti