E-ticaret SEO Hizmeti

_

E-TİCARET SEO İLE  SİPARİŞLERİ ARTTIRIN

E-ticaret SEO hizmeti ile ürünlerinizi ülke çapında bulunabilir hale getirebiliriz. Bu sayede E-ticaret sitenizde binlerce kat ziyaretçi artışı yakalayabiliriz. Bununla parelel cironuzu ve kârınızı arttırarak iş yapan bir e-ticaret sitesine sahip olmanızı sağlarız.

1350PROJE
8+YIL
367MÜŞTERİ
46+DEVAM EDEN PROJE

E-ticaret SEO Hizmeti Nedir?

E-ticaret SEO; web sitenizde bulunan içeriğin (ürünlerin) ülke çapında yapılan ilgili aramalarda üst sıralarda listelenmesi amacıyla yapılan SEO çalışmasıdır. E-ticaret sitesi bulunan ve yaptırmayı düşünen firmaların öncelikli tercihi olmalıdır.

 

E-ticaret sitenizde bulunan ürünler arama motorları tarafından belli kriterlere göre taranır. Yapılacak SEO çalışması kapsamında e-ticaret sitenizin içinde ve dışında bu kapsamda iyileştirmeler yapılır. Kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi (arayüz tasarımı, hız optimizasyonu vb) ve arama motoru dostu geliştirmeler bu çalışma kapsamında yapılır.

Arama Motorları E-ticaret Sitelerinde Hangi Verileri Okuyor?

E-ticaret sitenizde bulunan ürünler arama motorları tarafından belli veri kriterlerine göre taranır. Bu kriterler arama motorlarına göre değişmekle birlikte ana hatları ile şu verilerden oluşur;

 • Ürün Fiyatı
 • İndirimli Satış Fiyatı
 • Ürün Url'si
 • Ürün İncelemesi
 • Ürün Fiyatı Para Birimi
 • Ürün Fiyatının Geçerlilik Tarihi
 • En düşük en ve yüksek ürün fiyatı
 • Ürün Türü
 • Ürün Durumu
 • Ürün Adı
 • Ürün Resmi
 • Ürün Markası
 • Ürün Açıklaması
 • Ürün Satıcısı
 • Ürün Yorumları
 • Ürün Stok Kodu
 • Ürün Stok Durumu
 • gtin8, gtin13, gtin14, mpn, isbn

PROFESYONEL E-TİCARET SEO HİZMETİ

E-ticaret SEO Hizmeti İle Neler Kazanırsınız?

_

E-ticaret SEO çalışması çok geniş kitleleri hedefler. Hedeflerine ulaştığında da büyük trafik ve satış rakamı artışları sağlar. E-ticaret sitenizin üst sıralarda listelenmesi size şunları kazandırır;

 • Web site trafiğinizde binlerce kat artış sağlanır
 • E-ticaret sitenizin itibarı artar
 • Ülke çapında E-ticaret sitenizin bilinirliliği oluşur
 • E-ticaret sitenizin cirosu artar
 • Yurtdışına satış zemininiz oluşur
 • Bayilik anlaşmalarına kapı aralanır
 • İşletmenize yapılan telefon aramalarında artış olur

Çalışma SaatleriPazartesi – Cumartesi: 9.00 – 19.00
Pazar: Kapalı

AdresOsmanağa Mahallesi Serasker Caddesi
No:88/4 Nergiz İş Hanı Kadıköy/İSTANBUL

Telefon – E-posta+90 216 606 11 31
bilgi@longwaymedia.com

Profesyonel Seo Hizmeti

Profesyonel SEO hizmeti ile; dijital dünyada kullanıcı davranışlarından ortaya çıkan büyük verileri profesyonel SEO araçları ve tecrübe ile işliyoruz.

Profesyonel Hız Optimizasyonu

SEO çalışmasının en önemli ihtiyaçlarından olan hız optimizasyonu başlığına profesyonel çözümler geliştiriyoruz.

Düzenli SEO Takibi

SEO çalışması kapsamında yapılan çalışmaların sonuçlarını düzenli olarak kontrol ediyoruz. Bu sayede anlık değişimlere reflexler geliştiriyoruz.
profesyonel web tasarım

Aylık SEO Raporu

Yapılan SEO çalışmalarının sonuçlarını aylık ayrıntılı raporlar ile size sunuyoruz. Bu sayede çalışmaların sonuçlarını şeffaf bir şekilde takip edebiliyorsunuz.

Yenilikleri Takip Ediyoruz

SEO hizmet alanı her zaman güncel kalmayı gerektirir. Alana dair gelişmeleri günlük takip ediyoruz.

Sizi Dinliyor ve Anlıyoruz

İhtiyaca yönelik hizmet veriyoruz. Sektör deneyimleriniz ile tecrübemizi bir araya getiriyoruz. Genel geçer kalıplara takılmıyoruz.

SEO HİZMETİ ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

_
Genel SEO

Genel SEO çalışmasında amaç; ürün veya hizmetlerinizi hem yerel hemde ulusal düzeyde arama motorlarında görünür kılmaktır. İş modelinize uyarlanmış SEO çözümlerini içerir. İş biçiminize göre yerel, ulusal ve e-ticaret seo yöntemleri çalışmanızda kullanılır.

Ulusal SEO

Ulusal SEO çalışmalarında hedef; ülke çapında yapılan arama sorgularının sonuçlarında üst sıralarda yer almaktır. Hizmetlerini veya ürünlerini bulunduğu ülkenin bütün noktalarına sunabilen firmaların öncelikli tercihi olmalıdır.

Local SEO

Local SEO çalışmalarında öncelikli hedef işletmenizin yakın çevresinde veya ilinizde yapılan arama sonuçlarında yükselmektir. Ürün veya hizmetlerini işletmelerinin yakın çevresine sunabilen yerel firmaların öncelikli tercihi olmalıdır.

Site İçi SEO

Site içi SEO çalışması site analizinin ardından web sitesinde bulunan SEO hatalarının düzeltilmesini ve içerik optimizasyonunu kapsar. Meta başlıkları/açıklamaları, js, css optimizasyonu gibi teknik konularda iyileştirmeler yapılır. Aynı zamanda site yüklenme hızı ve içeriğin (yazınsal, görsel) optimizasyonu bu çalışmamın kapsamına girer. Sitenizin arayüz tasarımı düzenlemeleride bu kapsamda ele alınır.

Site Dışı SEO

Site Dışı SEO çalışması web sitenizin dijital alandaki bütün (sitenin kendisi hariç) varlığının optimize edilmesini kapsar. Sitenize gelen linkler (backlink), giden linkler bu çalışma kapsamında optimize edilir. Mümkün olduğu kadar PR değeri yüksek sitelerden link almaya ve PR değeri düşük sayfalardan gelen linkler engellenmeye çalışılır. Sitenize karşı yapılan Negatif SEO çalışmalarının önüne geçilir. 

E-TİCARET SEO HİZMETİ HAKKINDA ŞİMDİ BİLGİ ALIN!

Profesyonel SEO ajansı çalışarak işinizi büyütün?

E-ticaret SEO Hizmeti Hakkında

Sık Sorulan Sorular

E-ticaret SEO Hizmeti Ne Demek?

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerin ilgili arama sonuçlarında anasayfada listelenmesi amacıyla yapılan SEO çalışmadır.

Diğer SEO Türlerinden Farkı Nedir?

Diğer SEO türlerinde genel içerik optimizasyonu öncelenirken bu çalışmanın ana hedefi ürünlerin listelenmesidir. Bu nedenle sadece e-ticaret sitelerine özel yazılımsal bilgi ile e-ticaret sektör tecrübesi gerektirir.

E-ticaret SEO Hizmeti Fiyatı Ne Kadar?

Hizmet fiyatı paket şeklinde olabilmektedir. Fakat en sağlıklı fiyatlandırma; hedef anahtar kelimelerin belirlenmesi, web sitenizin ve sektörünüzün genel bir analizinin yapılmasının ardından ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle sayfamızda bulunan “Fiyat Teklifi” formundan bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz..

Bunun yanı sıra ayrıntılı bilgi için SEO Hizmeti Fiyat yazımızı da okuyabilirsiniz.

E-ticaret SEO Hizmetini Kimler Tercih Etmeli?

Bu çalışmayı ürünlerini E-ticaret sitesi üzerinden pazarlama hedefi olan firmalar tercih etmelidir. Bu nedenle E-ticaret sitenizin bulunması ve yaptırma planınızın olması gerekmektedir. 

SEO Uyumlu E-ticaret Sitesi Nedir?

SEO uyumlu e ticaret sitesi; arama motoru algoritmalarına göre optimize edilmiş e-ticaret sitesi demektir. Temiz kodlanmış, mobil uyumlu, hız optimizasyonu sağlanmış ve yapılandırılmış veri gibi yenilikçi işlevlere sahip e-ticaret siteleridir. 

E-ticaret SEO Hizmeti Nasıl Yapılır?

Profesyonel E-ticaret SEO çalışması SEO araçları ve mantık ile yapılır. Profesyonel SEO araçları kullanılarak hedef pazar içinde yapılan aramalardan veriler toplanır ve bu veriler E-ticaret siteniz üzerinden işlenir.

SEO çalışmasının aşamaları;

 • E-ticaret sitesinin faaliyet yürüttüğü ürün gruplarının web alanında ki durumu analiz edilir. 
 • SEO çalışması yapılacak E-ticaret sitesinin eksikleri ve artıları analiz edilir.
 • Rakip e-ticaret sitelerinin SEO açısından eksi ve artıları analiz edilir.
 • E-ticaret sitesinin site içi ve dışı SEO çalışmasına başlanır.
 • Yapılan çalışmaların sonuçları düzenli aralıklarla kontrol edilir.
 • Yapılan kontrollerden elde edilen verilerle SEO çalışması tekrar tekrar gözden geçirilir.

 SEO hizmeti nasıl yapılır? hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz; SEO Hizmeti Nasıl Yapılır?

Google SEO Hizmeti Nedir?

Google SEO hizmeti Google arama motoruna özel olarak yapılan SEO çalışmasıdır. Bu çalışmada öncelikli hedef Google arama motorunda yükselmektir. Google bütün webde yapılan aramaların %90’a yakınının yapıldığı arama motorudur. Bundan kaynaklı olarak SEO ajansları öncelikli olarak Google arama sonuçlarında pozisyon kazanmaya odaklanırlar.

Fakat Yandex ve Bing gibi daha az kullanılan arama motorları da  sürpriz sonuçlara ve fırsatlara açıktır. Bu nedenle tamamen gözardı edilmemelidirler.

E-ticaret SEO Ajansı Nedir?

 

E-ticaret SEO Ajansı; Arama Motoru Optimizasyonu çalışmalarını meslek haline getirmiş ve diğer hizmet kollarından ziyade SEO alanına yoğunlaşmış Ajanslar için kullanılan bir tanımlamadır. 

SEO ajansı, düzenli olarak arama motorları algoritmalarında meydana gelen değişiklikleri takip eder.

Profesyonel SEO araçları kullanarak elde ettiği verileri işlemede uzmanlaşmıştır. Veriler çerçevesinde web sitelerinde ürün optimizasyonlarını profesyonel düzlemde yaparlar. 

E-ticaret SEO ajansı, yazılımsal (html, css, js vb), kullanıcı deneyimi (UX ,UI) ve E-ticaret alanında tecrübe sahibi kişiler barındırır.