Skip to content

E-ticaret SEO Hizmeti

E-TİCARET SEO İLE SİPARİŞLERİ ARTTIRIN

E-ticaret SEO hizmeti ile ürünlerinizi ülke çapında bulunabilir hale getirebiliriz. Bu sayede E-ticaret sitenizde binlerce kat ziyaretçi artışı yakalayabiliriz. Bununla parelel cironuzu ve kârınızı arttırarak iş yapan bir e-ticaret sitesine sahip olmanızı sağlarız.

1 +
YIL
350
MÜŞTERİ
15 +
DEVAM EDEN PROJE
1300
TAMAMLANAN PROJE

E-ticaret SEO Hizmeti Nedir?

E-ticaret SEO: web sitenizde bulunan içeriğin (ürünlerin) ülke çapında yapılan ilgili aramalarda üst sıralarda listelenmesi amacıyla yapılan SEO çalışmasıdır. E-ticaret sitesi bulunan veya yaptırmayı düşünen firmaların öncelikli tercihi olmalıdır.

E-ticaret sitenizde bulunan ürünler arama motorları tarafından belli kriterlere göre taranır. Yapılacak SEO çalışması kapsamında e-ticaret sitenizin içinde ve dışında bu kapsamda iyileştirmeler yapılır. Kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi (arayüz tasarımı, hız optimizasyonu vb) ve arama motoru dostu geliştirmeler bu çalışma kapsamında yapılır.

Arama Motorları E-ticaret Sitelerinde Hangi Verileri Okuyor?

E-ticaret sitenizde bulunan ürünler arama motorları tarafından belli veri kriterlerine göre taranır. Bu kriterler arama motorlarına göre değişiklik göstermekle birlikte ana hatları ile şu verilerden oluşur:

PROFESYONEL E-TİCARET SEO HİZMETİ

E-ticaret SEO Hizmeti İle Neler Kazanırsınız?

E-ticaret SEO çalışması çok geniş kitleleri hedefler. Hedeflerine ulaştığında da büyük trafik ve ciro artışları sağlar. E-ticaret sitenizin üst sıralarda listelenmesi size şunları kazandırır:

E Ticaret Seo Ajansi Istanbul

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi – Cuma: 9.00 – 18.00
Haftasonu: Kapalı

ADRESİMİZ

Osmanağa Mah. Serasker Cd. No: 88/4 Kadıköy/İSTANBUL

TELEFON - MAIL

+90 216 606 11 31
bilgi@longwaymedia.com

Profesyonel Seo Hizmeti

Profesyonel SEO hizmeti ile; dijital dünyada kullanıcı davranışlarından ortaya çıkan büyük verileri profesyonel SEO araçları ve tecrübe ile işliyoruz.

Hız Optimizasyonu

SEO çalışmasının en önemli ihtiyaçlarından olan hız optimizasyonu başlığına profesyonel çözümler geliştiriyoruz.

Düzenli SEO Takibi

SEO çalışması kapsamında yapılan çalışmaların sonuçlarını düzenli olarak kontrol ediyoruz. Bu sayede anlık değişimlere refleksler geliştiriyoruz.

Nasil Calisiyoruz 2

Aylık SEO Raporu

E-ticaret sitenizin SEO sonuçlarını aylık ayrıntılı raporlar ile size sunuyoruz. Bu sayede çalışmaların sonuçlarını şeffaf bir şekilde takip edebiliyorsunuz.

Yenilikleri Takip Ediyoruz

SEO hizmet alanı her zaman güncel kalmayı gerektirir. Alana dair gelişmeleri günlük takip ediyoruz.

Sizi Dinliyor ve Anlıyoruz

İhtiyaca yönelik hizmet veriyoruz. Sektör deneyimleriniz ile tecrübemizi bir araya getiriyoruz. Genel geçer kalıplara takılmıyoruz.

SEO HİZMETİ ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

E-TİCARET SEO HİZMETİ HAKKINDA ŞİMDİ BİLGİ ALIN!

Profesyonel SEO ajansı ile çalışarak işinizi büyütün?

E-ticaret SEO Hizmeti Hakkında
Sık Sorulan Sorular

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerin ilgili arama sonuçlarında anasayfada listelenmesi amacıyla yapılan SEO çalışmasıdır.

Diğer SEO türlerinde genel içerik optimizasyonu öncelenirken bu çalışmanın ana odağı ürünlerinizdir. Bu nedenle sadece E-ticaret sitelerine özel yazılımsal bilgi ile E-ticaret sektör tecrübesi gerektirir.

Hizmet fiyatı paket şeklinde olabilmektedir. Fakat en sağlıklı fiyatlandırma: hedef anahtar kelimelerin belirlenmesi, web sitenizin ve sektörünüzün genel bir analizinin yapılmasının ardından ortaya çıkar. Bu nedenle sayfamızda bulunan “Fiyat Teklif” formundan bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Bunun yanı sıra ayrıntılı bilgi için SEO Hizmeti Fiyatları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bu çalışmayı ürünlerini E-ticaret sitesi üzerinden pazarlama hedefi olan firmalar tercih etmelidir. Bu nedenle E-ticaret sitenizin bulunması ve yaptırma planınızın olması gerekmektedir.

SEO uyumlu e ticaret sitesi: arama motoru algoritmalarına göre optimize edilmiş e-ticaret sitesi demektir. Temiz kodlanmış, mobil uyumlu, hız optimizasyonu sağlanmış ve yapılandırılmış veri gibi yenilikçi işlevlere sahip E-ticaret siteleridir.

Profesyonel E-ticaret SEO çalışması SEO araçları ve mantık ile yapılır. Profesyonel SEO araçları kullanılarak hedef pazar içinde yapılan aramalardan veriler toplanır ve bu veriler E-ticaret siteniz üzerinden işlenir.

SEO çalışmasının aşamaları:

  • E-ticaret sitesinin faaliyet yürüttüğü ürün gruplarının web alanında ki durumu analiz edilir.
  • SEO çalışması yapılacak E-ticaret sitesinin eksikleri ve artıları analiz edilir.

  • Rakip E-ticaret sitelerinin SEO açısından eksi ve artıları analiz edilir.

  • E-ticaret sitesinin site içi ve dışı SEO çalışmasına başlanır.
  • Yapılan çalışmaların sonuçları düzenli aralıklarla kontrol edilir.
  • Yapılan kontrollerden elde edilen verilerle SEO çalışması tekrar tekrar gözden geçirilir.

SEO hizmeti nasıl verilir? hakkında daha ayrıntılı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz: SEO Danışmanlığı

Google SEO hizmeti Google arama motoruna özel olarak yapılan SEO çalışmasıdır. Bu çalışmada öncelikli hedef Google arama motorunda yükselmektir. Google bütün web de yapılan aramaların %90’a yakınının yapıldığı arama motorudur. Bundan kaynaklı olarak SEO ajansları öncelikli olarak Google arama sonuçlarında pozisyon kazanmaya odaklanırlar.

Fakat Yandex ve Bing gibi daha az kullanılan arama motorları da sürpriz sonuçlara ve fırsatlara açıktır. Bu nedenle tamamen gözardı edilmemelidirler.

E-ticaret SEO Ajansı Nedir?

E-ticaret SEO Ajansı: Arama Motoru Optimizasyonu çalışmalarını meslek haline getirmiş ve diğer hizmet kollarından ziyade SEO alanına yoğunlaşmış Ajanslar için kullanılan bir tanımlamadır. SEO ajansı, düzenli olarak arama motorları algoritmalarında meydana gelen değişiklikleri takip eder. Profesyonel SEO araçları kullanarak elde ettiği verileri işlemede uzmanlaşmıştır. Veriler çerçevesinde web sitelerinde ürün SEO optimizasyonlarını profesyonel düzlemde yaparlar.

E-ticaret SEO ajansı, yazılımsal (HTML, CSS, JS vb), kullanıcı deneyimi (UX ,UI) ve E-ticaret alanında tecrübe sahibi kişiler barındırır.