SEO FİYATLARI NE KADAR?

SEO fiyatları hakkında hazırladığımız sayfaya hoşgeldiniz!

SEO hizmeti için fiyat arayışında olduğunuza göre kurumsal veya e-ticaret web sitesi sahibisiniz. Fakat web sitenizden istediğiniz faydayı sağlayamıyorsunuz. Nedenlerine baktığınızda ilk gözünüze çarpan hizmet veya ürününüzün Google arama sonuçlarında görünmediği ya da çok alt sayfalarda göründüğü oluyor.

Bu önemli bir sorundur. Web sitesinin amacına ulaşması için arama motorlarında görünür pozisyonlarda yer alması olmazsa olmazdır. Üst sıralarda yer alarak sitenize ziyaretçi çekebilir ve marka imajınızı yükseltebilirsiniz. Bu sıralama değişimi de size ürün ve hizmet satışı olarak geri döner.

_

SEO HİZMETİ NEDİR?

Seo fiyatları hakkında arama yaparken genel olarak SEO kavramı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. SEO hizmetinin ne olduğu konusunda bilgi almak için:

_

Özet olarak belirtmek gerekirse: Web içeriğinizin (yazı, ürün, resim vb) ilgili arama sonuçlarında üst sıralarda görünmesi için yapılan yazılımsal ve içeriksel geliştirmelerin tamamıdır. Bu tanım çerçevesinde sağlıklı bir SEO çalışması için, arama motoru dostu bir web sitesine ve kaliteli bir içeriğe sahip olmanız gereklidir. İşte bu zeminin sağlanması için yapılacak çalışmanın niteliği SEO hizmeti fiyatını belirlemektedir. Şimdi bu konuyu biraz daha açalım.

SEO FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

SEO statik değil, dinamik bir süreçtir. SEO fiyatları hangi kriterlere göre belirlenir?

 • Ürün veya hizmetinizin arama motorlarındaki rekabet yoğunluğu
 • Web sitenizin site içi ve site dışı SEO durumu
 • Beklediğiniz arama motoru pozisyonu (birinci sayfa, birinci sayfa birinci sıra vb)
 • Rakiplerinizin sizinle gireceği SEO yarışı
 • Alan adının yaşı
 • Alan adının daha önce veya aktif olarak herhangi bir Google yaptırımına uğrayıp uğramadığı
 • Site altyapısı (WordPress, Wix veya özel yazılım gibi)
 • Çalışmanın sonuç vermesini beklediğiniz süre
 • Web site içeriğinizin durumu
 • Web sitenizin yazılımsal durumu

Bu maddeler SEO fiyatlarını belirleyen önemli kriterlerdir. SEO fiyatı, SEO çalışması yapan kişi veya firmanın tecrübesine ve fiyat politikasına göre, 2.000 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik gösterebilir.

SEO Fiyatını Belirleyen Aylık Ödenen Ücret Değildir! 

SEO fiyatlarını hedefe ulaşmak için geçen süre belirlemektedir.

Örneğin:

 • Aylık 750 TL talep eden bir SEO uzmanı 12 ayda sitenizi istediğiniz sıraya getiriyorsa fiyat toplamda 9.000 TL’dir.
 • Aylık 2.500 TL talep eden bir SEO uzmanı sizi 3 ayda istediğiniz sıraya getiriyorsa toplam fiyat 7.500 TL’dir.

Özetlemek gerekirse asıl odaklanılması gereken nokta aylık ödediğiniz rakam değil çalışma amacına ulaştığı ana kadar ödediğiniz toplam ücrettir.

Yoğun bir çalışma ile daha hızlı sonuçlar almak mümkündür.

_
platinum seo fiyatları

SEO FİYATLARI

Bir Günde SEO İle 1. Sıra Mümkün mü?

Birçok müşterimiz SEO hizmeti verdiğini söyleyen firmalar tarafından arandıklarını ve sitelerinin aynı gün 1. sayfaya çıkarabileceklerini söylediklerini belirtiyor. Üstelik bu hizmeti 300-500 TL gibi bir fiyata verdiklerini belirtiyorlar. Peki bu mümkün mü?

 

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada bahsi geçen çalışma SEO hizmetinin bir parçası olan “Google İşletme Kaydı Açma” çalışmasıdır. Doğrudan Genel SEO çalışmasının merkezinde olmayan fakat Yerel SEO çalışmasının içeriğinde yer alan başlıktır. Bu nedenle bu hizmet sektörümüzde SEO çalışması olarak adlandırılmaz. Bu aldatıcı ve temelinde hızlı para kazanma mantığı olan bir sahtekarlık yöntemidir.

 

Fakat firmanız için bir Google İşletme Kaydı açmanız kesinlikle faydalı olacaktır. En önemlisi bir işletme kaydı açmak tamamen ücretsizdir. Tek seferlik veya düzenli bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Google İşletme kaydı açma konusu hakkında hazırlığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

_

Fakat Yerel SEO çalışması kapsamında profesyonel olarak yönetilen bir Google Benim İşletmem hesabı firmanıza önemli avantajlar sağlayacaktır. Bu alanda yapılan profesyonel çalışmalar dijital ajanslar tarafından ücretlendirilebilir.

Hızlı SEO Mümkün müdür?

Hızlı SEO: arama motoru sonuçlarında çok kısa sürede yükselmek demektir. Bu durum belli kelime öbeklerinde mümkün olabilmektedir. Bunun için kelime öbeğinizin ve içeriğinizin şu koşullarda olması gerekir:

 • Kelime öbeğinde web genelinde içeriğin düşük sayıda olması
 • Kelime öbeğinde var olan diğer içeriklerin düşük kalitede olması
 • Kelime öbeğinde güçlü rakip web sitelerinin içerik üretmemiş olması
 • Web sitenizinde hazırladığınız içeriğin bu kelime öbeğinde arama yapan kullanıcıların ihtiyaçlarını yüksek derecede karşılıyor olması 
 • Web sitenizin genel SEO durumunun en azından temel düzeyde yeterli olması 

gibi durumlarda hızlı sıralama kazanma mümkündür. Fakat bu durum yüksek ticari getirisi olan kelime öbeklerinde sık rastlanan bir durum değildir. Büyük oranda arama rakamları düşük ve ticari getirisi zayıf kelime öbeklerinde ortaya çıkan bir durumdur.

_

Ücretsiz SEO Analiz Formu

Sitenizin genel SEO durumu hakkında bilgi almak için hemen altta bulunan Ücretsiz SEO Analizi Formunu doldurabilirsiniz.

_

Ucuz SEO

Ucuz SEO son dönemde Google’da sık yapılan bir arama. Peki kelimenin gerçek anlamıyla Ucuz SEO mümkün müdür?

Profesyonel SEO çalışması yoğun teknik bilgi, tecrübe ve ücretli SEO araçları ile yapılır.

SEO fiyatının ucuz olup olmadığının bilgisi çalışma sonrası elde edilen fayda ile harcanan para arasındaki oranda saklıdır. Yani SEO çalışması tam anlamıyla bir Fiyat/Performans ürünüdür. Bu çalışmada en sağlıklı oranı ancak Profesyonel SEO Ajansı ile yakalayabilirsiniz. Bu nedenle SEO çalışmasını profesyonel bir ajanstan aldığınızda Ucuz SEO hizmeti almış olursunuz.

_

SEO TEKLİFİ

SEO teklifi almak için aşağıda bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır. Formda web site adresinizi ve sıralamalar yükselmek istediğiniz kelimeleri belirtmeniz zorunludur. Bu sayede sağlıklı ve projenize özel bir SEO fiyat teklifi sunma şansımız olacaktır.  

_
İstanbul Platinum SEO Ajansı

SEO hizmeti hakkında bilgi almak ve SEO fiyat teklifi almak için şimd iletişime geçin.

Web tasarım referanslarımızı incelemek için referanslarımız sayfasını ziyaret edin. Başarılı bir SEO çalışması, web tasarım aşamasından SEO çalışmasına kadar sürecin tek elden yürütülmesi önemli avantajlar sağlayacaktır.

Burak KayaAuthor posts

Web tasarım, SEO, grafik tasarım ve dijital reklamcılık alanında hizmet veren Longway Media şirketinin kurucu ortağıyım. Dijital ajans çalışmaları kapsamında elde ettiğim tecrübeleri blog sayfamızdan paylaşıyorum. Linkedin Hesabım

İlk Yorumu Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.