Skip to content

SEO Fiyatları 2024

SEO FİYATLARI NE KADAR?

SEO fiyatları aylık 7.500 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. SEO çalışmasının aylık fiyatını, çalışma yapılacak konu başlıklarının (topic) rekabet düzeyi, hedeflenen lokasyon sayısı, hedeflenen sıralama pozisyonu ve web sitesinin mevcut durumu belirlemektedir.

SEO hizmeti için fiyat arayışında olduğunuza göre kurumsal veya e-ticaret web sitesi sahibisiniz. Fakat web sitenizden istediğiniz faydayı sağlayamıyorsunuz. Nedenlerine baktığımızda ilk gözünüze çarpan hizmet veya ürününüzün Google arama sonuçlarında görünmediği ya da çok alt sayfalarda göründüğü oluyor. Bu önemli bir sorundur. Web sitesinin amacına ulaşması için arama motorlarında görünür pozisyonda yer alması ve ziyaretçi kazanması olmazsa olmazdır. Üst sıralarda yer alarak sitenize ziyaretçi çekebilir ve marka imajınızı yükseltebilirsiniz. Bu sıralama değişimi de size ürün ve hizmet satışı olarak geri döner.

SEO HİZMETİ NEDİR?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitenizin arama motorlarındaki (Google, Bing vd) sıralamasını artırmayı amaçlayan bir dijital pazarlama stratejisidir. Bu çalışmanın sonucu olarak, işletmenizin ürün veya hizmetlerine yönelik yapılan aramalarda web siteniz daha üst sıralarda pozisyon kazanır. Arama motoru sonuçları sayfasında (SERP) daha üst sıralarda yer almak daha fazla organik trafik ile potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlar. Ayrıca, arama motorlarında üst sıralarda yer almak, işletmenizin marka bilinirliğini ve itibarını artırmaya da yardımcı olur.

SEO hizmetleri için ödeme yaptığınız hizmet bedeli, işletmenize yeni iş kazanımı ve marka itibarı artışı olarak geri döner. Böylece, SEO hizmetlerine yaptığınız yatırım, işletmenizin büyümesine ve gelirlerinin artmasına yardımcı olur.

Sağlıklı bir SEO çalışması için, arama motoru dostu bir web sitesine ve kaliteli bir içeriğe sahip olmanız gereklidir. İşte bu zeminin sağlanması için yapılacak çalışmanın niteliği SEO hizmeti fiyatını belirlemektedir. Şimdi bu konuyu biraz daha açalım.

SEO FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

SEO statik değil, dinamik bir süreçtir. Çünkü arama motoru algoritmaları, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için düzenli olarak güncellenir. Örneğin, önceden anahtar kelime yoğunluğu çok önemliyken, bugün artık önemli değil. Bunun yerine içerik kalitesi, konu otoritesi, semantik bağlam, backlink kalitesi, site hızı, mobil uyumluluk, kullanıcı deneyimi gibi faktörler daha önemli hale gelmiştir. SEO çalışmasında başarılı olmak için bu başlıkları  düzenli takip etmek ve amaçlarını kavramak zorunludur.

Peki bir ajans SEO fiyatını hangi kriterlere göre belirlenir?

 • Ürün veya hizmetinizin arama motorlarındaki rekabet yoğunluğu
 • Web sitenizin site içi ve site dışı genel SEO durumu
 • Beklediğiniz arama motoru pozisyonu (birinci sayfa, birinci sayfa birinci sıra vb)
 • Rakiplerinizin sizinle gireceği SEO yarışı
 • Alan adının yaşı
 • Alan adının daha önce veya aktif olarak herhangi bir Google yaptırımına uğrayıp uğramadığı
 • Site altyapısı (WordPress, Wix veya özel yazılım gibi)
 • Çalışmanın sonuç vermesini beklediğiniz süre
 • Web site içeriğinizin durumu
 • Web sitenizin yazılımsal durumu

Bu maddeler SEO fiyatlarını belirleyen önemli kriterlerdir. Aylık SEO fiyatı, SEO çalışması yapan kişi veya ajansın tecrübesine ve fiyat politikasına göre: 7.500 TL ile 25.000 TL+ arasında değişiklik gösterebilir.

SEO PAKETİ FİYATLARI 2024

SEO hizmetini paket formatında almak isteyen ziyaretçiler için 2024 yılı SEO paketleri oluşturduk. İşletmelerin ihtiyaçları ve hedefleri farklıdır ve bu nedenle SEO hizmetlerimiz, sizin için en uygun çözümü sağlamak üzere özelleştirilmiştir. Aşağıda, işletmenizin büyüklüğüne ve hedeflerine uygun olarak tasarlanmış çeşitli SEO paketlerimizi bulabilirsiniz. SEO paketleri 7.500 TL ile 25.000 TL aralığında değişmektedir. Paket fiyatlarına etkileyen en önemli unsurlar: konu sayısı, rekabet düzeyi, hedef bölge, dil sayısı, içerik danışmanlığı sayısı ve hız optimizasyon seviyesidir.

BAŞLANGIÇ

TEMEL PAKET

7.500 TL/aylık

SEO Ajansı Ücreti

1 Topic (Konu) Hedefleme
Orta Düzey Rekabet
1 Şehir Hedefleme
1 Dil Hedefleme
2 Adet İçerik Danışmanlığı
Temel Düzey Pagespeed Optimizyonu
Günlük Sıralama Takibi
Minimum 6 Aylık Çalışma
Aylık Rakip Analizi
Aylık raporlama

STANDART

İŞLETME PAKETİ

12.500 TL/aylık

SEO Ajansı Ücreti

1 Topic (Konu) Hedefleme
Orta Düzey Rekabet
Ülke Hedefleme
1 Dil Hedefleme
4 Adet İçerik Danışmanlığı
İleri Düzey Pagespeed Optimizyonu
Günlük Sıralama Takibi
Minimum 6 Aylık Çalışma
Aylık Rakip Analizi
Aylık raporlama

PROFESYONEL

KURUMSAL PAKET

25.000 TL/aylık

SEO Ajansı Ücreti

2 Topic (Konu) Hedefleme
Yüksek Düzey Rekabet
Ülke Hedefleme
1 Dil Hedefleme
6 Adet İçerik Danışmanlığı
Profesyonel Düzey Pagespeed Optimizyonu
Günlük Sıralama Takibi
Minimum 6 Aylık Çalışma
15 Günlük Rakip Analizi
Aylık raporlama

SEO hizmetlerimiz, işletmenizin dijital dünyada daha görünür olmasını ve potansiyel müşterilere ulaşmasını sağlar. Yukarıda belirtilen paketlerimizden hangisinin sizin için en uygun olduğunu belirlemekte zorlanıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. İhtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi anlayarak, işletmeniz için en uygun SEO stratejisini belirleyeceğiz. Başarınız, bizim başarımızdır ve işletmenizin çevrimiçi başarısını optimize etmek için buradayız.

SEO çalışmalarınızda ihtiyaç duyduğunuz entegrasyon ve kurulum hizmetlerini Dijital Ajans Longway Media‘dan alabilirsiniz. Profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen entegrasyonlar ve kurulumlar, SEO çalışmanızın başarısında kritik bir rol oynar.

SEO Fiyatını Belirleyen Aylık Ödenen Ücret Değildir! 

Peki SEO fiyatı nedir? SEO fiyatı, belirlenen hedeflere ulaşmak için SEO çalışmaları süresince ödenen toplam ücrettir.

Örnek verirsek:

 • Aylık 3.000 TL talep eden bir SEO uzmanı 12 ayda sitenizi istediğiniz sıraya getiriyorsa bu fiyat toplamda 36.000 TL’dir.
 • Aylık 7.500 TL talep eden bir SEO uzmanı sizi 4 ayda istediğiniz sıraya getiriyorsa toplam fiyat 30.000 TL’dir.

Özetlemek gerekirse asıl odaklanılması gereken nokta aylık ödediğiniz rakam değil çalışma amacına ulaştığı ana kadar ödediğiniz toplam ücrettir. Profesyonel ve projenize özel hizmet sunan bir SEO ajansı ile çalışmak, sonuçları hızlandırır ve SEO çabalarının sunduğu faydalara daha erken ulaşmanızı sağlar. Bu şekilde, işletmenizin arama motorlarındaki performansını daha kısa sürede iyileştirebilir ve rekabet avantajını elde edebilirsiniz.

SEO Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Platinum Seo Fiyatları
Bir Günde SEO İle 1. Sıra Mümkün mü?

Birçok müşterimiz SEO hizmeti verdiğini söyleyen firmalar tarafından arandıklarını ve “sitelerini aynı gün 1. sayfaya çıkarabilecek” teklifler aldıklarını söylüyor. Üstelik bu hizmet için 500 TL ile 750 TL aralığında teklifler aldıklarını  belirtiyorlar. Peki bu mümkün mü?

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada bahsi geçen çalışma SEO hizmetinin bir parçası olan “Google Yerel İşletme Kaydı Açma” çalışmasıdır. Doğrudan Genel SEO çalışmasının merkezinde olmayan fakat Yerel SEO çalışmasının içeriğinde yer alan hizmettir. Bu nedenle bu hizmet sektörümüzde SEO çalışması olarak adlandırılmaz. Bu aldatıcı ve temelinde hızlı para kazanma mantığı olan bir sahtekarlık yöntemidir.

Fakat firmanız için bir Google İşletme Kaydı açmanız kesinlikle faydalı olacaktır. En önemlisi bir işletme kaydı açmak tamamen ücretsizdir. Tek seferlik veya düzenli bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Google İşletme kaydı açma konusu hakkında hazırlığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Yerel SEO çalışması kapsamında profesyonel olarak yönetilen bir Google Benim İşletmem hesabı firmanıza önemli avantajlar sağlayacaktır. Bu alanda yapılan profesyonel çalışmalar dijital ajanslar tarafından ücretlendirilebilir.

Hızlı SEO Mümkün müdür?

Hızlı SEO: Arama motoru sonuçlarında çok kısa sürede yükselmek demektir. Bu durum belli kelime öbeklerinde mümkün olabilmektedir. Bunun için kelime öbeğinizin ve içeriğinizin şu koşulları sağlaması gerekir:

 • İnternet genelinde rakip içerik sayısının düşük sayıda olması
 • Var olan diğer rakip içeriklerin düşük kalitede olması
 • Güçlü (domain otoritesi yüksek) rakip web sitelerinin içerik üretmemiş olması
 • Web sitenizde bulunan içeriğin bu kelime öbeğinde arama yapan kullanıcıların ihtiyaçlarını yüksek düzeyde karşılıyor olması
 • Web sitenizin genel SEO durumunun en azından temel düzeyde sağlıklı olması

gibi durumlarda hızlı sıralama kazanmak mümkündür. Fakat bu durum yüksek ticari getirisi olan kelime öbeklerinde pek rastlanan bir durum değildir. Büyük oranda arama rakamları düşük ve ticari getirisi zayıf kelime öbeklerinde ortaya çıkan bir durumdur.

Ücretsiz SEO Analiz Formu

Sitenizin genel SEO durumu hakkında bilgi almak için hemen altta bulunan Ücretsiz SEO Analizi Formunu doldurabilirsiniz.

Ucuz SEO

“Ucuz SEO” terimi Google’da sıkça aranan konulardan biri olmuş olsa da, gerçekten kaliteli ve etkili SEO hizmetlerinin maliyeti genellikle düşük olmaz. Profesyonel SEO çalışması, derin teknik bilgi, tecrübe ve genellikle ücretli araçların kullanımını gerektirir. Bu yüzden, SEO hizmetlerinin maliyeti genellikle yatırımı hak edecek düzeyde olur.

Profesyonel bir SEO çalışması, kapsamlı teknik bilgi, derinlemesine tecrübe, analitik düşünce yetisi ve genellikle ücretli SEO araçlarının etkin kullanımını gerektirir.

SEO hizmetinin “ucuz” olup olmadığı, yapılan çalışmanın sonucunda elde edilen fayda ile harcanan para arasındaki orana bakılarak değerlendirilebilir. SEO çalışması, temelde bir “Fiyat/Performans” ürünüdür. En sağlıklı fiyat/performans oranını yakalamak, genellikle profesyonel SEO ajansı ile çalışarak mümkündür. Uygun fiyatlı bir SEO hizmeti ararken, düşük maliyetin kısa vadeli kazançlar sağlasa da, uzun vadede beklenen sonuçları veremeyebileceğini göz önünde bulundurmak önemlidir.

Bu nedenle, profesyonel bir ajansla çalışmak, başlangıçta daha yüksek bir maliyet gibi görünse de, sağlanan uzun vadeli değer ve kalite göz önünde bulundurulduğunda, aslında “Ucuz SEO” hizmeti almak anlamına gelir. Önemli olan, harcanan paranın karşılığında elde edilen değerin, işletmenizin genel büyüme ve başarı hedeflerine katkı sağlamasıdır.

SEO TEKLİFİ

SEO fiyat teklifi almak için aşağıda bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır. Formda web site adresinizi ve sıralamalar yükselmek istediğiniz konuları belirtmeniz zorunludur. Bu sayede sağlıklı ve projenize özel bir SEO fiyat teklifi sunma şansımız olacaktır.

Platinum Seo Fiyat Teklifi

SEO hizmeti hakkında bilgi almak ve SEO fiyat teklifi almak için şimdi iletişime geçin.

Referanslarımızı incelemek için referanslarımız sayfasını ziyaret edin. Başarılı bir SEO çalışması için, web tasarım aşamasından SEO çalışmasına kadar sürecin tek elden yürütülmesi önemli avantajlar sağlayacaktır.

SEO Fiyatları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Aylık SEO Fiyatları Ne Kadar?

Aylık SEO fiyatları 7.500 TL ile 25.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. SEO fiyatının sağlıklı bir şekilde belirlenmesi için SEO çalışması yapılacak konu ve anahtar kelimeler ile ilgili ön çalışma yapılması gereklidir. 

SEO fiyatlarını belirleyen ana etkenler:

– Çalışma yapılacak alanda ki rekabet yoğunluğu

– Web sitenizin geçmiş SEO performansı

– Sıralama almak istediğiniz pozisyon

– Web sitenizin yazılımsal SEO uyumluluğu

– Hizmet için ödeme biçimiz (peşin, taksitli vb)

– Sonuç almak istediğiniz süre

Profesyonel SEO hizmeti: yoğun veri kullanılan ve bu verilerin profesyonel araçlar ile işlendiği hizmet türüdür. SEO yazılımları ile toplanan veriler yine profesyonel SEO araçları ile işlenir. Bu süreçten elde edilen veriler SEO ajansının tecrübesi ile işlenerek bir SEO planlaması çıkarılır. Profesyonel SEO çalışması aylık fiyatları 12.000 TL den başlayarak yukarı doğru çıkar.

SEO hizmeti: web sitenizin hedeflediğiniz konu başlıklarında arama motorunda üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmaların bütünüdür. SEO çalışması kapsamında web sitenizde yazılım, içerik (metin, görsel) ve arayüz tasarımı başlıklarında geliştirmeler yapılır.

SEO analizi bir web sitesinin içerik kalitesi, yazılım teknolojisi, backlink profili, sayfa açılış hızı ve diğer bir dizi SEO kriteri çerçevesinde test edilmesidir. Bu test sonrası SEO uyumluluk raporu elde edilir. SEO raporu çerçevesinde hatalı veya eksik SEO uygulamaları tespit edilerek, düzeltilebilir.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konu İle İlgili Diğer Yazılar...
Son Yayınlanan Yazılar...

Sağlık sektöründe reklam yasakları 2024

Sağlık sektöründe tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri nedir? Sağlıkta reklam yönetmeliği Mahremiyete saygı ve bilgilerin gizli tutulması Tanıtım ve
Yazıyı Oku
Yapay Zeka ve Dijital Pazarlama

Yapay Zeka’nın Dijital Pazarlama Üzerindeki Etkileri ve Uygulamaları

Yapay zeka, dijital pazarlama stratejilerini kökten değiştiriyor. Bu kapsamlı yazıda, yapay zekanın dijital pazarlama dünyasını nasıl dönüştürdüğüne, hangi
Yazıyı Oku
Wordpress Rehberi

WordPress Nedir? Başlangıç Rehberi

Bu yazı, WordPress hakkında geniş bir bilgi edinmek isteyen herkes için bir başlangıç rehberi niteliğinde. WordPress'in ne olduğunu,
Yazıyı Oku

Alışveriş sepeti