Skip to content

SEO Fiyatları 2023

SEO FİYATLARI NE KADAR?

Longway Media SEO fiyatları aylık 3.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. SEO çalışmasının aylık fiyatını çalışma yapılacak konu başlıklarının (topic) zorluk derecesi, hedeflenen lokasyonlar ve çalışmasının yoğunluğu belirlemektedir.

SEO hizmeti için fiyat arayışında olduğunuza göre kurumsal veya e-ticaret web sitesi sahibisiniz. Fakat web sitenizden istediğiniz faydayı sağlayamıyorsunuz. Nedenlerine baktığımızda ilk gözünüze çarpan hizmet veya ürününüzün Google arama sonuçlarında görünmediği ya da çok alt sayfalarda göründüğü oluyor. Bu önemli bir sorundur. Web sitesinin amacına ulaşması için arama motorlarında görünür pozisyonlarda yer alması olmazsa olmazdır. Üst sıralarda yer alarak sitenize ziyaretçi çekebilir ve marka imajınızı yükseltebilirsiniz. Bu sıralama değişimi de size ürün ve hizmet satışı olarak geri döner.

SEO HİZMETİ NEDİR?

SEO fiyatları hakkında hazırladığımız sayfaya hoşgeldiniz! SEO hizmeti için fiyat arayışında olduğunuza göre kurumsal veya e-ticaret web sitesi sahibisiniz. Fakat web sitenizden istediğiniz faydayı sağlayamıyorsunuz. Nedenlerine baktığınızda ilk gözünüze çarpan hizmet veya ürününüzün Google arama sonuçlarında görünmediği ya da çok alt sayfalarda göründüğü oluyor.

Bu önemli bir sorundur. Web sitesinin amacına ulaşması için arama motorlarında görünür pozisyonlarda yer alması olmazsa olmazdır. Üst sıralarda yer alarak sitenize ziyaretçi çekebilir ve marka imajınızı yükseltebilirsiniz. Bu sıralama değişimi de size ürün ve hizmet satışı olarak geri döner.

Seo fiyatları hakkında arama yaparken genel olarak SEO kavramı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. SEO hizmetinin ne olduğu konusunda bilgi almak için:

Özet olarak belirtmek gerekirse: Web içeriğinizin (yazı, ürün, resim vb) ilgili arama sonuçlarında üst sıralarda görünmesi için yapılan yazılımsal ve içeriksel geliştirmelerin tamamıdır. Bu tanım çerçevesinde sağlıklı bir SEO çalışması için, arama motoru dostu bir web sitesine ve kaliteli bir içeriğe sahip olmanız gereklidir. İşte bu zeminin sağlanması için yapılacak çalışmanın niteliği SEO hizmeti fiyatını belirlemektedir. Şimdi bu konuyu biraz daha açalım.

SEO FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

SEO statik değil, dinamik bir süreçtir. SEO fiyatları hangi kriterlere göre belirlenir?

 • Ürün veya hizmetinizin arama motorlarındaki rekabet yoğunluğu
 • Web sitenizin site içi ve site dışı SEO durumu
 • Beklediğiniz arama motoru pozisyonu (birinci sayfa, birinci sayfa birinci sıra vb)
 • Rakiplerinizin sizinle gireceği SEO yarışı
 • Alan adının yaşı
 • Alan adının daha önce veya aktif olarak herhangi bir Google yaptırımına uğrayıp uğramadığı
 • Site altyapısı (WordPress, Wix veya özel yazılım gibi)
 • Çalışmanın sonuç vermesini beklediğiniz süre
 • Web site içeriğinizin durumu
 • Web sitenizin yazılımsal durumu

Bu maddeler SEO fiyatlarını belirleyen önemli kriterlerdir. SEO fiyatı, SEO çalışması yapan kişi veya firmanın tecrübesine ve fiyat politikasına göre, 3.000 TL ile 25.000 TL+ arasında değişiklik gösterebilir.

SEO Fiyatını Belirleyen Aylık Ödenen Ücret Değildir! 

SEO fiyatlarını hedefe ulaşmak için geçen süre belirlemektedir.

Örneğin:

 • Aylık 3.000 TL talep eden bir SEO uzmanı 12 ayda sitenizi istediğiniz sıraya getiriyorsa fiyat toplamda 36.000 TL’dir.
 • Aylık 7.000 TL talep eden bir SEO uzmanı sizi 4 ayda istediğiniz sıraya getiriyorsa toplam fiyat 28.000 TL’dir.

Özetlemek gerekirse asıl odaklanılması gereken nokta aylık ödediğiniz rakam değil çalışma amacına ulaştığı ana kadar ödediğiniz toplam ücrettir.

Yoğun ve nitelikli bir çalışma ile daha hızlı sonuçlar almak mümkündür.

SEO Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Platinum Seo Fiyatları
Bir Günde SEO İle 1. Sıra Mümkün mü?

Birçok müşterimiz SEO hizmeti verdiğini söyleyen firmalar tarafından arandıklarını ve sitelerinin aynı gün 1. sayfaya çıkarabileceklerini söylediklerini belirtiyor. Üstelik bu hizmeti 300-500 TL gibi bir fiyata verdiklerini belirtiyorlar. Peki bu mümkün mü?

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada bahsi geçen çalışma SEO hizmetinin bir parçası olan “Google İşletme Kaydı Açma” çalışmasıdır. Doğrudan Genel SEO çalışmasının merkezinde olmayan fakat Yerel SEO çalışmasının içeriğinde yer alan başlıktır. Bu nedenle bu hizmet sektörümüzde SEO çalışması olarak adlandırılmaz. Bu aldatıcı ve temelinde hızlı para kazanma mantığı olan bir sahtekarlık yöntemidir.

Fakat firmanız için bir Google İşletme Kaydı açmanız kesinlikle faydalı olacaktır. En önemlisi bir işletme kaydı açmak tamamen ücretsizdir. Tek seferlik veya düzenli bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Google İşletme kaydı açma konusu hakkında hazırlığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Fakat Yerel SEO çalışması kapsamında profesyonel olarak yönetilen bir Google Benim İşletmem hesabı firmanıza önemli avantajlar sağlayacaktır. Bu alanda yapılan profesyonel çalışmalar dijital ajanslar tarafından ücretlendirilebilir.

Hızlı SEO Mümkün müdür?

Hızlı SEO: arama motoru sonuçlarında çok kısa sürede yükselmek demektir. Bu durum belli kelime öbeklerinde mümkün olabilmektedir. Bunun için kelime öbeğinizin ve içeriğinizin şu koşullarda olması gerekir:

 • Kelime öbeğinde web genelinde içeriğin düşük sayıda olması
 • Kelime öbeğinde var olan diğer içeriklerin düşük kalitede olması
 • Kelime öbeğinde güçlü rakip web sitelerinin içerik üretmemiş olması
 • Web sitenizinde hazırladığınız içeriğin bu kelime öbeğinde arama yapan kullanıcıların ihtiyaçlarını yüksek derecede karşılıyor olması
 • Web sitenizin genel SEO durumunun en azından temel düzeyde yeterli olması

gibi durumlarda hızlı sıralama kazanma mümkündür. Fakat bu durum yüksek ticari getirisi olan kelime öbeklerinde sık rastlanan bir durum değildir. Büyük oranda arama rakamları düşük ve ticari getirisi zayıf kelime öbeklerinde ortaya çıkan bir durumdur.

Ücretsiz SEO Analiz Formu

Sitenizin genel SEO durumu hakkında bilgi almak için hemen altta bulunan Ücretsiz SEO Analizi Formunu doldurabilirsiniz.

Ucuz SEO

Ucuz SEO son dönemde Google’da sık yapılan bir arama. Peki kelimenin gerçek anlamıyla Ucuz SEO mümkün müdür?

“Profesyonel SEO çalışması yoğun teknik bilgi, tecrübe ve ücretli SEO araçları ile yapılır.”

SEO fiyatının ucuz olup olmadığının bilgisi çalışma sonrası elde edilen fayda ile harcanan para arasındaki oranda saklıdır. Yani SEO çalışması tam anlamıyla bir Fiyat/Performans ürünüdür. Bu çalışmada en sağlıklı oranı ancak Profesyonel SEO Ajansı ile yakalayabilirsiniz. Bu nedenle SEO çalışmasını profesyonel bir ajanstan aldığınızda Ucuz SEO hizmeti almış olursunuz.

SEO TEKLİFİ

SEO fiyat teklifi almak için aşağıda bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır. Formda web site adresinizi ve sıralamalar yükselmek istediğiniz kelimeleri belirtmeniz zorunludur. Bu sayede sağlıklı ve projenize özel bir SEO fiyat teklifi sunma şansımız olacaktır.

Platinum Seo Fiyat Teklifi

SEO hizmeti hakkında bilgi almak ve SEO fiyat teklifi almak için şimd iletişime geçin.

Web tasarım referanslarımızı incelemek için referanslarımız sayfasını ziyaret edin. Başarılı bir SEO çalışması, web tasarım aşamasından SEO çalışmasına kadar sürecin tek elden yürütülmesi önemli avantajlar sağlayacaktır.

Aylık SEO fiyatları 3.000 TL ile 25.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. SEO fiyatının sağlıklı bir şekilde belirlenmesi için SEO çalışması yapılacak konu ve anahtar kelimeler ile ilgili ön çalışma yapılması gereklidir. 

SEO fiyatlarını belirleyen ana etkenler:

– Çalışma yapılacak alanda ki rekabet yoğunluğu

– Web sitenizin geçmiş SEO performansı

– Sıralama almak istediğiniz pozisyon

– Web sitenizin yazılımsal SEO uyumluluğu

– Hizmet için ödeme biçimiz (peşin, taksitli vb)

– Sonuç almak istediğiniz süre

Profesyonel SEO hizmeti: yoğun veri kullanılan ve bu verilerin profesyonel araçlar ile işlendiği hizmet türüdür. SEO yazılımları ile toplanan veriler yine profesyonel SEO araçları ile işlenir. Bu süreçten elde edilen veriler SEO ajansının tecrübesi ile işlenerek bir SEO planlaması çıkarılır. Profesyonel SEO çalışması aylık fiyatları 12.000 TL den başlayarak yukarı doğru çıkar.

SEO hizmeti: web sitenizin hedeflediğiniz konu başlıklarında arama motorunda üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmaların bütünüdür. SEO çalışması kapsamında web sitenizde yazılım, içerik (metin, görsel) ve arayüz tasarımı başlıklarında geliştirmeler yapılır.

SEO analizi bir web sitesinin içerik kalitesi, yazılım teknolojisi, backlink profili, sayfa açılış hızı ve diğer bir dizi SEO kriteri çerçevesinde test edilmesidir. Bu test sonrası SEO uyumluluk raporu elde edilir. SEO raporu çerçevesinde hatalı veya eksik SEO uygulamaları tespit edilerek, düzeltilebilir.

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu veya sorunuzu şimdi yazın!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konu İle İlgili Diğer Yazılar...
Sayfa Klavuzu