Skip to content

Dijital Medya Ajansı İle Neden Çalışmalısınız?

Dijital Medya Ajansı İle Çalışmanın Kazandırdıkları

İster büyük ister küçük işletme olsun tüm ticari girişimlerin rekabet edebilme ve tanınma ihtiyaçlarını karşılamaları için kendilerini ve ürünlerini tanıtmaları gerekir. Bu tanıtma ve pazarlama faaliyetlerini daha önce sınırlı yöntemle yapabilirken günümüzde sayısız tanıtım şekli mevcut. Tartışmasız en yaygın iletişim kanalı olan internetin yaygınlaşmasıyla birlikte herkes yönünü dijital pazarlamaya ve dijital ajanslara çevirmek durumunda kaldı. Çünkü ölçülebilir ve optimize edilebilir pazarlama çalışması her zaman kazandırır!

Dijital Medya Ajansı

Dijital medya ajansı, işletmenize hangi konularda avantaj sağlar?

Dijital pazarlama çok kapsamlı ve her geçen gün yeniliklere açık, dinamik bir pazarlama alanıdır. Var olan dijital pazarlama taktiklerini bilinçli uygulamak ve yeni yöntemler üretmek ise profesyonellerin işidir. Bu profesyonel çalışma prensibine sahip yapılara dijital pazarlama ajansı diyoruz. Profesyonel bir dijital pazarlama ajansı size ihtiyaçlarınızı öncelikleme ve planlamayla işe başlar. Web sitesi tasarımı, mobil uygulama, tıklama başına maliyet, arama motoru pazarlaması (SEM), arama motoru optimizasyonu (SEO), sosyal medya reklamları, içerik üretimi ve pazarlaması, video-animasyon üretimi, e-posta şablonları oluşturma ve yönetimi vb birçok pazarlama aracını sizin için özelleştirerek potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı hedefler.

Longway Media’nın Kurumsal Web Tasarım veya SEO (arama motoru optimizasyonu) hizmetleri hakkında bilgi almak için linklerin üzerine tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Peki her işletme profesyonel bir şirketle çalışmak zorunda mıdır?

Tabi ki zorunda değildir ama şimdi sayacağımız avantajları değerlendirmek zorundadır.

Geleneksel pazarlama araçlarında size yer yoktu ama artık çok şey değişti!

Pazarlama, ticaret tarihinin başından bu yana her zaman herkesin ihtiyacı oldu ama yakın döneme kadar sınırlı sayıda olan kitlesel iletişim araçlarıyla potansiyel müşterilere ulaşmak çok dar bir ticari grubun elindeydi. Basılı ve süreli yayının egemen olduğu pazarlama döneminde gazete ve dergilere reklam verebilen işletmelerin sayısı toplamın milyonda biri bile değilken internetin bir iletişim ve pazarlama alanı yaratmasıyla bu imkanlar neredeyse sonuna kadar girişimcilere, küçük ve orta işletmelere açıldı.

Dijital pazarlama: Optimum bütçe, maksimum fayda!

İnternetin dünya çapında genel kabul görmesinden sonra durumlar oldukça değişti. Kurumsal ünvanınızı, ne iş yaptığınızı, nerede faaliyet gösterdiğinizi ve deneyiminizi kolaylıkla, ücretsiz açabileceğiniz Facebook, Twitter, Instagram vd hesaplarla insanlara anlatabilirsiniz. Aynı zamanda temel düzeyde bir web sitesi oluşturarak hizmetlerinizi potansiyel müşterileriniz ile buluşturma şansını yakalayabilirsiniz.

Kritik Soru: Şansınıza Nereye Kadar Güvenebilirsiniz?

Bu düzlemde oluşturduğunuz bir internet varlığını daha ilere seviyelere taşımadığınız sürece işiniz biraz şansa kalmış demektir. Gerçek hayatta kentin çeperindeki tepelerde iş yeri açan ve müşteri beklemeye başlayan bir işletme pozisyonunda kalmış olursunuz. Fakat iş potansiyeli kentlerde ve daha da ötesi kent merkezinde.

Bu nedenle dijital varlığınızı geliştirmek zorundasınız. İşyerinizi “İstiklal Caddesine, Konak Meydanına, Kızılay Meydanına veya en işlek AVM’ye” taşımanız işletmenizin kaderini değiştirecektir. Tam da burada devreye matematik, istatistik ve pazarlama giriyor!

İhtiyacınız olan (tanınmak, özel bir hizmeti ya da ürünü öne çıkarmak, yeni pazar alanlarını zorlamak vb) pazarlama faaliyetini anlamak ve müşterilerin taleplerini tespit etmek her şeyin başlangıcıdır. Sistematik olarak bu verileri işlemek ve yöntem geliştirmek de dijital pazarlama şirketinin işidir. Dijital pazarlama size doğrudan ya da dolaylı olarak şu başlıklarda kazanç sağlar:

1- Rakiplerinizle aranızdaki farkı ortaya koyar

Dijital pazarlama, deneyim, nitelik ya da özgünlük, ucuzluk gibi konularda rakiplerinizden ayırt edilmenizi sağlar.

2- Rekabet gücünüzü artırır

Bütçe ve planlamaya bağlı olarak sektörde birçok işletmeyle rekabet gücünüz ortaya çıkar.

3- Sizin ulaşamayacağınız kadar veriyi analiz edip size değerli bilgiyi sunar

Yaygın internet kullanımı potansiyel müşteri davranışlarını, konumlarını, sosyal medya hareketlerini raporlamayı ve yatırım yapılacak değerli bilginin ortaya çıkmasını sağlar.

4- Size zaman kazandırır

İşinize odaklanmanız ve yeni yatırım olanakları geliştirmeniz size zaman kazandırır. Siz ürünlerinizin veya hizmetlerinizin kalitesine odaklanırken dijital medya ajansı onları potansiyel müşterileri ile buluşturur. Üretim ve pazarlama alanlarının sorumluluklarını dağıtarak her iki alana da yeterli zamanı tanımış olursunuz. Ortaya çıkan zaman nitelikli sonuçların ortaya çıkmasına olanak sağlar. Bu durum, geniş ve mutlu bir müşteri kitlesi olarak sonuç verir.

5- Reklam bütçenizi ölçmenize ve optimize etmenize imkan tanır

Geleneksel reklam yöntemlerinin (basılı ilan vermek, afiş, broşür, reklam panosu kiralama vb) aksine reklamınızın hangi potansiyele ulaştırıldığını, ne kadar insanın gördüğünü ve size ne derece geri dönüş yaptığını ölçmenizi ve bunun sonucunda da verileri değerlendirerek daha sonraki reklam stratejinizi belirlemenizi sağlar.

6- Markalaşmanızı hızlandırır

En bilindik tüketici davranışı olan “tanınan olanı seçme eğilimi” sizin için avantaja dönüşebilir. Marka bilinirliğinin artması ile tercih edilen olabilirsiniz. Dijital pazarlama ajansı bu süreyi kısaltır.

Piyasanın eğilimlerini takip etmek ve reklam stratejileri hazırlamak bizim işimiz!

İş piyasasında çoğu şirket kurumsal olsun olmasın dijital pazarlama taktikleri geliştirmeyi tercih ediyor. Bu konuda istikrarlı olanlar ve kurumsal firmalarla çalışanlar sonuçlarını alıyor. Siz de bir adım öne çıkmak istiyorsanız önünüzde çok vakit yok. Pazarlama çalışması yapmadığınız her yeni gün sizin için bir maliyet aynı zamanda! LongWay Media işletmenizi büyütmek, tanınırlığını artırmak ve size rekabet gücü katmak için yaklaşık 10 yılı geçkin deneyimiyle çalışıyor.

Dijital Ajans Nedir? sorusuna daha ayrıntılı cevap bulmak için linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konu İle İlgili Diğer Yazılar...
Son Yayınlanan Yazılar...

Sağlık sektöründe reklam yasakları 2024

Sağlık sektöründe tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri nedir? Sağlıkta reklam yönetmeliği Mahremiyete saygı ve bilgilerin gizli tutulması Tanıtım ve
Yazıyı Oku
Yapay Zeka ve Dijital Pazarlama

Yapay Zeka’nın Dijital Pazarlama Üzerindeki Etkileri ve Uygulamaları

Yapay zeka, dijital pazarlama stratejilerini kökten değiştiriyor. Bu kapsamlı yazıda, yapay zekanın dijital pazarlama dünyasını nasıl dönüştürdüğüne, hangi
Yazıyı Oku
Wordpress Rehberi

WordPress Nedir? Başlangıç Rehberi

Bu yazı, WordPress hakkında geniş bir bilgi edinmek isteyen herkes için bir başlangıç rehberi niteliğinde. WordPress'in ne olduğunu,
Yazıyı Oku

Alışveriş sepeti