Google Reklam Tıklama Ücretleri Ne Kadar?

Merhaba anlaşılan o ki yakın zamanda bir Google Reklam kampanyası düzenlemeyi planlıyorsunuz. Doğalında bu reklam çalışması için “Google Reklam Tıklama Ücretleri Ne Kadar” sorusuna cevap bulmaya çalışıyorsunuz.

Hemen başlangıçta söyleyelim bu sorunuza basit ve hızlı bir cevap vermek mümkün değil. Fakat tahmini bir bütçe planı yapmanız elbette mümkün. Bunun için kullanmanız gereken araç Google Adwords Anahtar Kelime Aracı

Gelin Google reklam tıklama ücretlerini nasıl öğreneceğinizi kısaca anlatalım; 

Google Adwords Anahtar Kelime Aracı

Bu araç ile sitenizde bulunan hizmet veya ürünler ile ilgili kelime öbeklerinin google reklam için ne kadar bütçe tüketiceğine dair birçok veriyi gösterir.

Bu aracı kullanabilmek için mutlaka bir gmail hesabına ihtiyacınız olacaktır. Yeni bir gmail hesabı açmak için tıklayın.

Google Adwords anahtar kelime aracında tıklama başına ücretleri öğrenebilmek için resimlerde belirttiğimiz 1 ve 2 nolu butonları kullanabilirsiniz.

Google Adwords Anahtar Kelime Aracı
Adwords Tıklama Başına Ücretleri Görme

Google Reklam Tıklama Ücreti Örnek

Aşağıda bulunan örnek aramada “deri mont” kelimesini kulladık. Sırası ile bize sunulan veriler;

1- Aylık Toplam Reklam Tıklama Sayıları

2- Aylık Reklam Gösterim Sayısı

3- Aylık Tahmini Maliyet

4- Aylık Reklam Ortalama Tıklama Oranı (Toplam Tıklama Sayınızın Toplam Reklam Gösterim sayısına bölünmesi ile çıkan rakam)

6- Tıklama Başına Ortalama* Ödeyeceğiniz Rakam 

7- Reklamınızın Diğer Reklamlara Göre Sıralaması

Örnek olarak bu varsayımda tıklama başına ortalama 0,54 kuruş ödüyorsunuz. Yani “deri mont”  kelime öbeği ile ilgili bir reklam çıktığınızda;

Google Tıklama Başına Ücret

3600 Bin Kere Reklamınız Tıklanır

57.000 Kere Reklamınız Gösterime Girer

1.900 tl Aylık Para Harcarsınız

%6,4 Oranında Reklamanız Tıklanır

0,54 tl Tıklama Başına Ücret Ödersiniz

Reklamanız Ortalama Olarak 1. sırada Gösterilir.

Google reklam tıklama ücretleri hakkında hazırladığımız yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Size bir teklifimiz var; 

Google reklam çalışmanızı Google Partner İş Ortağı Longway Media ile planlamak veya Google Reklam Hizmeti hakkında bilgi almak için Google Reklam sayfamıza tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Notlar:

* Bu değer ortalama bir değerdir. Bazı durumlarda aynı kelimeye tıklama başına 3 tl gibi rakamlarda ödeyebilirsiniz. Fakat reklam kampanyanız bu koşullarda yayında kaldığı sürece ortalama tıklama başına maliyetleriniz kelime aracının verdiği rakama yakın bir rakam olacaktır.

Bizimle İletişime Geçin

Bizden Bilgi Alın!

Google ReklamBlog Paylaşımları

adsgoogle adsgoogle adwordsgoogle partnergoogle reklamtıklama başına ücret

Burak KayaYazarın Paylaşımları

Web tasarım, grafik tasarım ve dijital pazarlama alanında hizmet veren Longway Media şirketinin ekip üyesiyim. Dijital ajans çalışmaları kapsamında yaptığımız çalışmalardan elde ettiğim tecrübeleri blog sayfamızdan paylaşıyorum. Linkedin Profil Sayfam: www.linkedin.com/in/burak-kaya-longway

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir