Hêvî LGBTİ+ Derneği

hevilgbti.org 2013 yılında kurulan HEVİ LGBTİ+ Derneği için tasarlandı. Dernek web siteleri arasında ön plana çıkan işlev ve tasarım özelliklerine sahip web sitesi alanın başarılı örneklerinden oldu.

Derneğin bütün faaliyetlerini (kampanyalar, haberler, etkinlikler, yayınlar, raporlar) web sitesi üzerinden duyurabileceği sayfalar tasarlandı. Ziyaretçi memnuniyetini artırmak için “Erişilebilirlik Modülü” kurulumu, mobil uyumlu tasarım ve beş dilli web site altyapısı oluşturuldu.

Web Siteleri İçin Gelişkin Erişilebilirlik Modülü

Gelişkin erişilebilirlik modülü web sitesi ziyaretçilerine yüksek kullanım olanakları sunuyor. Epilepsi, görme engelli, bilişsel engelli, DEHB dostu ve körlük modları ile özel gereksinimli bireyler için sitenin kullanımını kolaylaştırıyor.

Wikipedia entegrasyonu ile sitede bulunan terimler hızlı bir şekilde Wikipedia veritabanından sorgulabiliyor.

Okunabilirlik için harf büyütme, harf ve satır aralığını genişletme, metin hizalama, metin rengi değiştirme, disleksi modu ve metin büyüteci modülün öne çıkan özelliklerinden. Aynı zamanda modül çok dilli yapısı sayesinde beş farklı dilde kullanılabiliyor. Bu sayade farklı dillere sahip özel gereksinimli kullanıcılar için de erişimi kolaylaştırıyor.

Erişilebilirlik modülümüz görsel, işitsel ve yazınsal işlevleri ile ziyaretçi memnuniyetini üst seviyeye çıkarıyor.

Play Video

Çok Dilli (Multi-language) Sivil Toplum Kuruluşu Sitesi

hevilgbti.org Türkçe, İngilizce, Kürtçe, Arapça ve Farça dillerinde içeriğe sahip. Sitenin sayfaları ve yazıları bu dillere uyumlu olarak yeniden tasarlandı. Bu sayade farklı coğrafyadan veya dilden kullanıcılar aradıkları kaynaklara rahatlıkla erişebiliyor.

Play Video

Mobil Uyumlu Sivil Toplum Kuruluşu Sitesi

hevilgbti.org %100 mobil uyumlu olarak tasarlandı. Bu sayede ziyaretçileri web sitesini bütün ekranlardan rahatlıkla kullanabilmekte. 

Benzer projeler…

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız