Vaccinehesitancy Project Web Sitesi Tasarımı

vaccinehesitancyproject.org University College London Global Challenges Research Fund tarafından desteklenen “Aşı Karasızlığı” projesinin web sitesi olarak tasarlandı.

Bilimsel projelerde verilerin anlaşılır sunumu amacıyla sade ve şık bir arayüz tasarımı tercih edildi. Proje kapsamında blog yazılarının ve haberlerin yayınlanacağı iki ayrı içerik yapısı oluşturuldu. Proje yürütücüleri için “Proje Ekibi” sayfası ve profil sayfaları hazırlandı. Bilimsel projelerinize özel web tasarım hizmeti için bizimle iletişime geçin.

Web Sitesinde Bilimsel Proje Verilerinin Sunumu

Aşı kararsızlığı projesinde ve Covid-19 pandemisine dair elde edilen verilerin sunumu web sitesinde işlevsel bir şekilde sağlandı. Covid-19 pandemesine dair verilerin sunumu amacıyla dış kaynaklardan Covid-19 istatistikleri web sitesine çekildi. Proje kapmasındaki ve dışındaki verilerin sunumu için “Proje Bulguları” ve “Güvenilir Kaynaklar” sayfaları tasarlandı.

Bilimsel Araştırma İçin Mobil Uyumlu Web Tasarım

Çok Dilli Bilimsel Proje Web Tasarımı

Web sitesi, projesinin tanıtımı ve verilerin farklı dillerde sunumu için iki dilli olarak hazırlandı. İngilizce ve Türkçe dillerinde hazırlanan sitede bulunan bütün sayfalar bu iki dilde de ayrı ayrı tasarlandı. Esnek bir altyapı üzerine kurulan web sitesi ihtiyaç durumunda yeni dil seçeneklerinin eklenmesine hazır durumda.

Mobil Uyumlu (Responsive) Bilimsel Proje Web Tasarımı

Web sitesi, ziyaretçi memnuniyetini maksimumda tutmak için mobil uyumlu (responsive) olarak tasarlandı. Masaüstü, cep ve tablet ekranlarına %100 uyum sağlıyor. Web site ziyaretlerinin yaklaşık %70’i mobil cihazlar üzerinden geliyor. Oranlar bu değerlerde iken projenizde mutlaka mobil uyumlu bir tasarım tercihinde bulunmalısınız. Bizimle iletişime geçin.

Benzer projeler…

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız