Web Sitesi Fiyatları ve Maliyetleri 2022

Web sitesi fiyatları hakkında hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. Bu yazımızda fiyat araştırması yapan

Yakın zamanda yeni bir web sitesi yaptırmayı düşünüyor veya varolan sitenizi yenilemeyi planlıyorsunuz. İnternet sitesi kurma maliyeti ve fiyatları hakkında ki araştırmanıza katkı sağlamak istedik.

Yazımızı okurken hedeflerinizi iyi belirlemiş olmanız önemlidir. Hedefiniz profesyonel web sitesi mi? Yoksa geçici olarak kullanacağınız temel/amatör seviye bir web sitesi mi? Bu soruya verdiğiniz cevaba göre fiyat değişecektir. Bu noktada size yardımcı olması için web sitesi fiyat hesaplayıcı modünü de sayfamıza bulacaksınız. Web sitesi ortalama fiyatları ile başlayalım.

Web Sitesi Fiyat Listesi

Web Sitesi TürüOrtalama Fiyat
Temel Düzey (Kartvizit) Web Sitesi1.750 TL + KDV
Kurumsal Web Sistesi5.000 TL + KDV
Profesyonel Kurumsal Web Sitesi9000 TL+ KDV
Temel Düzey E-ticaret Sitesi5.000 TL + KDV
Kurumsal Düzey E-ticaret Sitesi12.000 TL + KDV
Profesyonel Düzey E-ticaret Sitesi20.000 TL + KDV
Portfolya Web Sitesi4.000 TL + KDV
OnePage (Tek Sayfa) Web Sitesi2.500 TL + KDV
Online (Uzaktan) Eğitim Sitesi24.000 TL + KDV
PROJEYE ÖZEL WEB SİTESİFiyat Teklifi İsteyin
WEB SİTESİ LİSTE FİYATLARI

Profesyonel Web Sitesi Fiyatları

Profesyonel web sitesi nedir? Çağın teknik gereksinimlerine ve kullanıcı taleplerine yüksek derecede uyumlu web siteleridir. Arama motoru dostu yazılım temellerinde kurulurlar. Bu sayede rakip web sitelerine göre rekabette ön plana çıkarlar.

Tasarım özellikleri olarak bütün cihazlara mükemmel uyum sağlarlar. Farklı en boy oranlarına sahip cihazlarda bütünlüğü bozulmadan ziyaretçilerini karşılarlar. Kullanıcı deneyimini arttırmak için hız optimizasyonları yapılmıştır. Tasarım ve geliştirme süreçlerinde web tasarım hizmetini meslek haline getirmiş kişi veya kurumlar görev alırlar. İnternet sitesi yapma fiyatları listemizden standart web sitelerinin fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şimdi bütün ayrıntıları ile bir web sitesinin maliyeti / fiyatı neye göre değişir inceleyelim.

Web Sitesi Fiyatları Neden Değişir?

Web sitesinin fiyatını belirleyen birçok faktör mevcuttur. Bunların birincisi tamamen teknik konular iken ikincisi hizmet kalitesidir. Yazımızda bu iki başlığı ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz.

Örnek vermek gerekirse web sitesi yaptırmayı bilgisayar almaya veya dizmeye benzetebiliriz. Bilgisayar satışı yapan bir mağaza girdiğiniz de “Bir bilgisayar almak istiyorum” dediğinizde “Nasıl bir bilgisayar sorusu” ile karşı karşıya kalırsınız. Web tasarım alanında karşınıza çıkan “Nasıl bir web sitesi” sorusuna aşağıda sunduğumuz bilgiler ile cevap verebilirsiniz.

Web Sitesi Teknik Özellikleri

Bu başlık bir web sitesinin teknik özelliklerini kapsar. Bu alanda talep ettiğiniz özellikler web site fiyatı üzerinde farklı ağırlıklarda etki eder. Bu süreci bir bilgisayar alırken ki sürece benzetebiliriz. Temel teknik özellikleri bu başlıklarda listeleyebiliriz;

Hosting Özellikleri

Hosting web sitesinin içeriğinin (kodlar, resimler, dökümanlar) tutulduğu alandır. Web sitesinin çalışması için yazılan kodlar ve web sitenizde görünen, görünmeyen bütün datalar bu alanda bulunur.

Hosting alanının büyüklüğü ve türü web site fiyatını etkiler.  Hosting alanınız arttıkça site fiyatına yukarı yönlü etki eder. Ortalama birçok siteye 1-3 GB disk alanı yeterli olurken gelişkin sitelerde 40-50 GB veya sınırsız hosting paketlerine ihtiyaç doğmaktadır.

Aynı zamanda hosting türüde fiyatta etki eden bir başlıktır. Hosting hizmetlerinin standart, SSD, VDS, VPS ve sunucu gibi değişik türleri vardır. Bu türler web site hızına ve tepkime süresine etki eder. Ortalama bir web sitesi standart hosting paketlerinde sağlıklı bir şekilde çalışırken gelişkin bir site özel hosting ihtiyacı doğurabilir. Web sitesi hosting fiyatları 50 tl den başlayarak ihtiyaçlara göre yukarı doğru çıkmaktadır.

Hosting paketiniz ile birlikte gelen diğer bir özellikte bant genişliğidir. Bant genişliği (bandwidth) web sitenizin aylık ziyaretçi sayısına ve içeriğinizin türüne göre belirlenir. Yoğun ziyaret alan ve içeriğinde bolca resim, video bulunan bir siteniz var ise bant genişliğinin yüksek olması faydalı olacaktır.

Hosting ile birlikte gelen bir diğer özellikte webmail sayısıdır. Alan adınıza bağlı kaç adet mail hesabı açmak istediğinize göre fiyatta ufak değişiklikler olabilir.

Veri tabanı sayısı da fiyata etki eden faktörlerdendir. Web sitenizin sağlıklı bir şekilde çalışması için verilerin (url, yazılım ayarları, yorumlar vb) veri tabanlarında tutulması gerekir. Standart web siteleri bir veri tabanı ile çalışırken gelişkin ve çoklu sitelerde birden fazla veritabanına ihtiyaç duyabilmektedir.

Alan Adı (Domain) Tercihi

Alan adı web sitenizin yayın yaptığı adrestir. Tercih ettiğiniz alan adı jenerik bir alan adı ise muhtemelen daha önce satın alınmıştır. Böyle bir alan adı tercihinde bulunduğunuzda web sitesi domain fiyatları 100 tl ile milyon tl arasında değişebilir.

Alan adı uzantısı tercihinizde fiyatta bir etkendir. Com, net, com.tr, shop gibi farklı ihtiyaçlara yönelik alan adı uzantısı seçenekleri mevcuttur. Son yıllarda yeni alan adı uzantılarının ortaya çıkması ile birlikte 80 tl’den başlayıp 1000 tl lere kadar değişen fiyatlarda alan adı uzantısı satın alınabilmektedir.

Web Sitesi Fiyatları

Web Yazılım Dili Tercihi

Web yazılımında son süreçte eklenen yeni yazılım dili seçenekleri ile önemli bir zenginlik oluşmuştur. Web sitenizin yazılım dili tercihi fiyatına etki eden faktörlerdendir. Sık kullanılan ve geliştirici sayısı yüksek sayıda olan (php, asp.net, html, css vb) bir dil tercih ederseniz daha uygun fiyatlı çözümler ile karşılaşırsınız. Bu aynı zamanda size yıllardır kullanılan bir dilin getirdiği avantajları sunar.

Bir diğer tercih olarak yakın süreçte popülerliğini arttıran alternatif web yazılım dillerinden yana tercihte bulunabilirsiniz. Örneğin; Pyton, Go, Flutter, Javascript frameworkler gibi… Bu dil tercihleri web projelerine bazı avantajlar sağlayabilecektir. Bu avantajlar size fiyat artışını ve yeni olmanın dezavantajlarını yanında getirecektir. Aynı zamanda geliştirici bulmakta yaygın kullanılan dillere göre bir miktar daha güç olacaktır.

Web Tasarım Hizmet Kalitesi

Web sitesi fiyatını belirleyen teknik özellikleri saymış olduk. Bu başlık altında web site tasarımın fiyatına etki eden hizmet kalitesi faktöründen bahsedeceğiz.

Web tasarım süreci teknik bir konu olduğu kadar içerisinde insan veya kurum barındıran bir süreç işidir. Bu nedenle en az teknik konular kadar hizmet kalitesi de fiyatta etkendir.

Hizmet kalitesi; web sitesinin tasarım sürecinden, kodlamasına ve devam eden süreçteki ortak çalışma aşamasına kadar yılları alan bir süreçtir. Şu ana kadar ki deneyimimiz gösterdi ki; hiçbir müşterimiz ile 2-4 haftalık tasarım süreci ardından ilişkimiz kesilmiyor. Bütün müşterilerimizle ya yıldan yıla ödenen ücretler veya yıl içerisinde web sitelerinde ki bir ihtiyaçtan kaynaklı bir şekilde iletişim içerisinde kalıyoruz. Bu nedenle bir web tasarım çözümü ararken uzun vadeli düşünmeniz önemlidir. Tercihen uzun yıllardır bu alanda hizmet veren, referans projelerini inceleyebileceğiniz kişiler veya web tasarım ajansı özellikle tercih etmelisiniz.

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti

İnternet sitesi kurma maliyeti web sitesi tasarım hizmeti dahil olmadan ortaya çıkan rakamlardır. Şayet web sitenizi kendiniz kurup düzenleyecekseniz bu durumda web sitesi için teknik gereksinimleri karşılamak gerekir. Bu teknik ihtiyaçlar nelerdir;

Web sitesi kurma maliyeti nelerden oluşur;

1- Alan Adı (Domain); 120 tl – 1000 tl arası

2- Hosting; 50 tl – 1000 tl arası

3- Web Yazılımı; ücretsiz veya üst sınırsız olmadan ücretlendirilir

4- SSL sertifikası (zorunlu değildir önerilir) Ücretsiz, 100 TL veya 3-4 bin TL

Bu dört unsur yan yana geldiğinde bir web sitesi yayına alabilirsiniz.

Web Sitesi Kurma Maliyetleri
Web Sitesi Kurma Maliyetleri

Web sitesinin minimum maliyeti 120 tl, maksimum maliyeti ise tamamen beklentinize göre değişmektedir. Bazı firmaların dönem dönem sunduğu ücretsiz hosting ve alan adı (genellikle az kullanılan alan adı uzantısı ile) kampanyaları ile maliyeti sıfırlayabilirsiniz. Bu durumlarda genelde firmalar yıllık yenileme ücretlerine ilk yıl maliyetlerini ekleyerek sizi ücretlendirir. Web sitesi kurma maliyeti bu nedenle tercihlerinize göre değişiklik gösterecektir.

Web Sitesi Fiyat Teklifi

Web sitesi fiyat teklifi almak için hazırladığımız Kurumsal Web Site Fiyat Hesaplama formumuzu kullanabilirsiniz. ŞİMDİ BAŞLA butonuna basarak tamamen ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir web sitesi oluşturabilir ve mail adresinize teklif olarak gönderebilirsiniz. Web site fiyat hesaplama aşamaları hakkında ayrıntılı bilgi almak için mavi metne tıklamanız yeterli olacaktır. Açılacak olan sayfamızda her aşama için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Web Sitesi Fiyatı Hesaplama

Web Sitesi Fiyatı Hesaplama

BU FORMU DOLDURARAK HIZLICA BİR FİYAT TEKLİFİ ALIN.

ŞİMDİ BAŞLA!

0$

Teşekkürler, yakında sizinle iletişime geçeceğiz!

SAYFA SAYISI SEÇİN

Siteniz İçin Kaç Sayfa Tasarlayacağız? Zorunlu Değildir.

Standart Sayfa Sayısı

Dahili Blog Yapısı

Sitenizde için ek sayfa tasarımı talep edin. (Referanslarımız, Sık Sorulan Sorular vb)

Devam etmek için seçim yapın

Sonraki adım

Yeni Web Sitesi veya Var olan Site Geliştirme

Yeni bir web sitesi mi veya var olan bir sitenizde geliştirmeler mi istiyorsunuz?

Sıfırdan Web Sitesi İçin Seçin

Web sitem var geliştirmek istiyorum.

Devam etmek için seçim yapın

Sonraki adım

İLETİŞİME GEÇİN

Web siteniz hakkında ayrıntılı bilgilere ihtiyacımız olacaktır. Bizi Arayın.

Devam etmek için seçim yapın

Sonraki adım

WEB SİTE ÇOKLU DİL SEÇENEKLERİ

Web Sitenizde Farklı Dil Seçenekleri Olacak İse Terihce Bulunun. Tek Dil İse Bu Adımı Atlayın.

Bu seçenek ile web siteniz Google Translate ile basit ve otomatik çeviri özelliği kazanır.

- +
1

Bu seçenek ile web sitenizin farklı dillerde ki kopyaları yapılacaktır. + ile yeni diller ekleyebilirsiniz.

Devam etmek için seçim yapın

Sonraki adım

PAZARLAMA ARAÇLARI ENTEGRASYONU

Bu aşamada web sitenizin dijital pazarlama platformlarına entegrasyon seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Zorunlu Değildir.

Bu seçenek ile sitenize Google Analytics kurulumu yapılacaktır.

Bu seçenek ile siteniz için Google Ads hesap kurulumu yapılacaktır.

Bu seçenek ile siteniz için Google Yerel İşletme ve Harita Kaydı yapılacaktır.

Bu seçenek ile siteniz için Yandex İşletme ve Harita Kaydı yapılacaktır.

Bu seçenek ile sitenize Facebook piksel kurulumu yapılacaktır.

Bu seçenek ile siteniz Tidio entagrasyonu kurulumu yapılacaktır.

Bu seçenek ile siteniz Whatsapp entagrasyonu kurulumu yapılacaktır.

Bu seçenek ile siteniz Youtube Kanal kurulumu yapılacaktır.

Bu seçenek ile siteniz Facebook sayfa kurulumu yapılacaktır.

Bu seçenek ile siteniz Twitter hesabı kurulumu yapılacaktır.

Bu seçenek ile siteniz Linkedin hesabı kurulumu yapılacaktır.

Bu seçenek ile siteniz Pinterest entagrasyonu kurulumu yapılacaktır.

Devam etmek için seçim yapın

Sonraki adım

TEKNİK GELİŞTİRMELER

Bu aşamada web sitenize ek özellikler seçebilirsiniz. Fiyata dahil özellikler standart siteler için yeterlidir. Zorunlu Değildir.

Fiyata 3 GB disk alanı dahildir. İsteğe bağlı olarak arttırabilirsiniz.

Fiyat 10 GB bant genişliği dahildir. İsteğe bağlı arttırabilirsiniz.

Fiyat 3 e-posta hesabı dahildir. İsteğe bağlı arttırabilirsiniz.

Fiyata 1 yıllık standart hosting ücreti dahildir. İsteğe bağlı özel sunucu tercih edebilirsiniz.

Devam etmek için seçim yapın

Sonraki adım

GRAFİK TASARIM

Sitenizde talep ettiğiniz grafik tasarım öğeleri. Zorunlu değildir.

Devam etmek için seçim yapın

Sonraki adım

SON DETAYLAR

Fiyat Teklifine Son Halini Verin ve E-posta adresinize gönderin. (Fiyatlara Kdv Dahil Değildir)

Standart Teslim Süresi 15 İş Günüdür.

Siteniz SEO uyumludur. Ekstra ayarlar yapılacaktır.

Devam etmek için seçim yapın

Sonraki adım

TOPLAM TUTAR

Son fiyat :

Summary

AçıklamaBilgiAdetÜcret
İndirim :
Toplam :

E-POSTA OLARAK GÖNDER

Web site fiyatları ve web sitesi maliyetleri hakkında hazırladığımız yazımız burada sona eriyor. Profesyonel bir web tasarım ajansı ile çalışarak sektöründe öne çıkan bir web sitesi sahibi olabilirsiniz. Bu web sitesi kurumsal imajınızı güçlendirir ve işiniz için yeni kapılar açar.

Web Sitesi Fiyatları Ne Kadar?

Talep edilecek özelliklere göre web sitesi fiyatı 2500 tl’den başlayarak yukarı doğru çıkmaktadır.

Profesyonel Web Sitesi Fiyatları Ne Kadar?

Profesyonel web sitesi fiyatları 5000 tl den başlayarak yukarı doğru çıkmaktadır.

E-ticaret Web Sitesi Fiyatları Ne Kadar?

E-ticaret web sitesi fiyatları 5.000 tl’den başlayarak yukarı doğru çıkmaktadır.

Web Sitesi Maliyetleri Ne Kadar?

Web sitesi maliyetleri 120 tl den başlayarak yukarı doğru çıkmaktadır.

Kurumsal Site Fiyatları Ne Kadar?

Kurumsal web site fiyatları 5.000 tl den başlayarak yukarı doğru çıkmaktadır.

Hazır Web Sitesi Fiyatları Ne Kadar?

Hazır web site fiyatları 1000 tl den başlayarak yukarı doğru çıkmaktadır.

WordPress Site Fiyatları Ne Kadar?

WordPress site fiyatları 2500 tl den başlayarak talepleriniz doğrultusunda yukarı doğru çıkmaktadır.

Porfolyo  Web Sitesi Fiyatları Ne Kadar?

Kişisel veya blog web site fiyatları 4000 tl den başlayarak beklentileriniz doğrultusunda yukarı doğru artmaktadır.

Burak KayaAuthor posts

Web tasarım, grafik tasarım ve dijital pazarlama alanında hizmet veren Longway Media şirketinin ekip üyesiyim. Dijital ajans çalışmaları kapsamında yaptığımız çalışmalardan elde ettiğim tecrübeleri blog sayfamızdan paylaşıyorum.Linkedin Profil Sayfam: www.linkedin.com/in/burak-kaya-longway

İlk Yorumu Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.